Kdo je Online

Právě přítomno: 297 hostů a žádný člen

3845241
Dnes
Včera
Týden
Minulý týden
Měsíc
Minulý měsíc
Celkem
2381
2919
13833
2609140
7662
62921
3845241

Your IP: 18.207.130.162
2020-04-03 22:30
 

 

 

Přírodní a umělé úkryty, buď připraven


Podle mě by každý člověk co se zajímá o to co se kolem něj děje, měl mít vytipováno několik úkrytů kam by se mohl v případě nutnosti uchýlit. Může mít třeba doma připraven perfektní úkryt se spoustou potravin atd, ale prostě co čert nechtěl, náhodou je ten člověk mimo domov někde jinde, třeba v práci 40km od domova, nebo na procházce v lese 10km daleko a není možnost se dostat do bezpečného úkrytu.

 

Každý by měl ve svém okolí a na místech kde se pohybuje znát úkryty a kam by se schoval na přechodnou dobu než by se mu pak v klidnější chvíli podařilo dorazit do svého hlavního úkrytu. Víte například co by jste dělali, kdyby se v tuto chvíli rozječeli sirény a v rozhlase by ohlásili jaderný útok(například) ?

Jen pro informaci, pokud mezikontinentální rakety opustí svá sila jsou schopny zasáhnout jakékoliv místo na planetě za 10-14minut. Pokud je to blíž tak daleko dříve.(ale je pravda, že by tu známky napětí mezi státy musely být známy dost dlouho do předu než by nastala jaderná válka, pokud by nešlo o nějaké náhodné odpálení nebo nehodu)

Znáte ve svém okolí třeba staré bunkry z války, protiletecké kryty, staré protiatomové kryty CO, hluboké sklepy, staré opuštěné štoly, důlní díla, jeskyně, katakomby? Víte jak se do nich dostat? Kde jsou v nich nejbezpečnější místa z hlediska strukturální integrity? Já ve svém okolí znám těchto míst celkem dost. Bohužel, je spousta míst, která jsou zabetonovaná aby s němi úřady neměli starosti nebo se tam někdo nezranil, tak to raději zabetonují vstupy a konec. Nebo stará důlní díla, dnes ty důlní společnosti taky musí vstupy uzavřít aby se tam nikdo nedostal.

Myslím, že každý by si měl vytipovat nějaký úkryt na místech kde se většinou běžně pohybuje aby věděl kam se vrtnout kdyby něco.

Je nutných určitě i několik věcí co by měl člověk nosit vždy při sobě.

Malá baterka na svícení, sirky nebo zapalovač, malý kapesní nožík, hodinky(znát přesný čas a den je důležité obzvlíšť třeba v podzemí) kapesník-(dá se použít jako obvaz nebo po namočení i jako rouška.) No a samozřejmě musíte mít to nejdůležitější v hlavě to vám nikdo a nic nevezme.

Každý člen rodiny by měl mít doma sbaleno a připraveno jedno zavazadlo na okamžitý odchod kdyby to bylo nutné, pak by jen stačilo vzít trvanlivé jídlo a vodu a během několika málo minut se všichni vypaříte pryč. Většina lidí v téhle době by létala po domě a nevěděli si co zabalit vzít atd… Lpění na materiálních věcech, někdo by nechtěl opustit třeba dům, atd… ale v mnoha případech vám to zachrání i život. Věci se dají nahradit ale život ne, to je to nejcennější co nakonec každému člověku zbyde.

 

Zaslal Martin

 

 

Odp.:Přírodní a umělé úkryty, buď připraven

 

Samozřejmě nikdo nepočítá s tím, že někdo hodí přímo na tvoji zahradu atomovku. Nikdo nebude plácat jaderné zbraně na město, které má méně než 50000 obyvatel a není to žádný významné cíl, na to jsou ty zbraně přece jen trochu drahé.

Takže tvůj kryt by se měl hlavně umět vypořádat s radioaktivním spadem (v případě jaderného úderu) na to ti stačí aby byl zhruba 1,5-2m pod povrchem země strop by měl alespoň půl metru železobetonu a to tě před spadem ochrání. Samozřejmě musíš mít zajištěné potraviny vodu a dekontamninaci vzduchu. V případě, že by třeba epicentrum bylo 10km od oblasti, kde máš kryt tak by jsi tam měl mít alespoň zásoby na 2měsíce, za tu doby by měla radiace už hodně klesnout aby jsi se mohl přesunout, pokud nemáš kryt koncipován na dlouhodobé přežívání. Jinak kdyby jsi chtěl přežít přímý zásah atomovkou třeba 5megatun tak by jsi musel mít kryt stovky metrů hluboko. Třeba kryt kde mají usa norad by měl vydržet přímý zásah 5Mt bombou, ale to už je taky hodně starý komplex.

Kdo se chce podívat a umí anglicky tak si může přečíst zde: http://www.norad.mil/about/cmoc.html

Ještě sem přiložím tabulku, podle které se počítá ochrana proti škodlivému záření.

Příloha:
Jméno souborů: nw014.zip

Velikost souboru: 33441

 

Zaslal Martin

 

 

Tajná skrýš-dnes běžné věci později s cenou zlata


Vytvoření tajné skrýše pro důležité věci denní potřeby?

Ano nebo ne? Stojí taková skrýš za to?

Vžijte se do situace, že jste museli opustit domov, na cestě pryč z města vás někdo přepadl, o vše obral, v případě nějaké globální katastrofy to bude určitě naprosto běžný jev. Pokud se vám v takovém případě podaří přežít toto setkání tak si najednou uvědomíte, že nemáte nic co by vám pomohlo v přežití kromě vašeho mozku.

Pokud ovšem by jste měli vybudován tajný úkryt několika důležitých věcí, vše by bylo o mnoho snazší. V nevelkém plastovém soudku vodotěsně uzavřeném zakopaném v zemi může být uloženo oblečení, boty, trvanlivé potraviny (třeba americké MRE vydrží za dobrých podmínek i 20a více let skladování), desinfekční souprava na dekontaminaci vody, zálesácké nářadí, rádio s nabíjením na kličku, baterky, zapalovač, vysílačky, termální fólie a spousty dalších věcí co vám pomůžou.

Já jednu takovou skrýš mám vybudovanou, dáte za to teď pár stovek nebo tisíc, ale pokud se něco stane tak hodnota potom bude k nezaplacení. Samozřejmě je to schováno na místě kde skoro nikdo nechodí a nehrozí tam, že by si někdo všiml kopání nebo by se tam třeba začalo něco stavět vrtat v zemi atd. Nejlepší je to na nějakém nedostupném místě v lese a zakopat alespoň 1,5metru hluboko aby nehrozilo poškození třeba těžbou v lese nebo náhodné odhalení. Vytěženou hlínu vzít pryč a někde ji rozházet a místo upravit tak jak bylo před tím aby nikdo nic nepoznal zeminu udusat co nejvíce aby se po čase neslehla a pořádně zapamatovat kde se to nachází, případně zakreslit do mapy uložit souřadnice do gps. Prostě si to pamatovat kde to je i v případě kdyby se nějak okolí jakkoli změnilo.

Vybudovali by jste si vy nějakou takovou skrýš? Co by jste si všechno ukryli na horší časy?

Zaslal Martin

 

 

Plynová maska


Plynové masky -ochrana plic, očí

Víte jak takovou masku používat? Učí se to ještě vůbec ve škole? K čemu všemu se dá použít? Není to přežitek? Je jich dostatek? Víte jak často měnit filtry? Kde je dostaneme? Datum použitelnosti? Má je pro nás stát připraveny? Kde je zakoupit? Co případně použít místo plynové masky?

Zajímají vás odpovědi na tyto otázky?

Masky je možno normálně zakoupit na internetu, neprodávají se tam pouze jen ty supermoderní za mnoho tisíc, ale i vyřazené z armády byť stále použitelné cena těch vyřazenách je zhruba do 400Kč včetně kabely přes rameno a dvou filtrů, filtry bych doporučil minimálně 4 na jednu masku, v zamořeném prostředí se dají používat jen krátce a musí se vyměnit za nový. Doporučoval bych sehnat si masky pro celou rodinu, jelikož stát už tuto ochranou pomůcku nezajišťuje. Masky jsou k dispozici pouze pro armádu, záchrané sbory a různá specializovaná pracoviště. Na všech základních školách by měly být masky pro všechny děti, ale jestli je tomu skutečně tak a nejsou už staré se zpuchřelou gumou prošlými filtry atd…? Pro obyčejné lidi masky k dispozici nejsou, ve vyhlášce je napsáno, že si je lidi musí zakoupit sami, čili krátce řečeno musí te je mít než krize nastane pak už nikdo nic nesežene. Filtry je to složitější, je jich hromada druhů podle toho na co jsou, proti spoustě druhů plynu bakteríí atd… Podle mě by stačil jen jeden druh co zachytí ty nejběžnější plyny a radioaktivní prachové částice, popel a prach ve vzduchu. Když se vám například radioaktivní částice dostane do plic tak ji už nikdy nevyndáte a o rakovinu plic je postaráno, pokud dříve nezemřete na nemoc z ozáření nebo nějak jinak. Je jedno jestli vybuchne bomba nebo sopka, v obou případech se musí chránit plíce maskou, sopečný popílek nebo nějaký jiný popel a prach co je ve vzduchu za chvíli spolehlivě zabetonuje plíce, vytvoří se tam ve vlhku cement a udusíte se. Pokud je guma ze které je maska vyrobena pořád pružná a vláčná a není zpuchřelá nebo proděravěná dá se použít i když je už prošlá několik let. U filtru klesá účinnost ale na prach a popel je to ideální, to nevadí ani když je prošlý několik let, jen by bohužel už nedokázal odfiltrovat tolik plynu a biologických látek.

 

Výroba nouzové plynové masky.

Nejlepší je asi použít petlahev, bude to sice velice nepohodlné, ale přežijete. Petlahev z e spodu proděravíte rozehřátým hřebíkem a vyrobíte tam spoustu otvorů, na dno dáte něco vaty kterou lehce namočíte(možno použít i molitanovou houbku), pak ubrousek a na to začnete sypat nadrcené dřevěné uhlí co se běžně prodává do zahradních grilů nesmí to být nadrceno na prášek ale ani ne moc nahrubo, prostě akorát jinak by se přes to nedalo dýchat a nebo by tím zase něco prošlo až do plic.

Nahoru na uhlí zase umístíte buď ubrousek nebo by šla i ta houbka aby jste nevdechovali prach z uhlí. Pak už jen musíte pusou pevně obejmout hrdlo lahve a na nos si dát kolíček na prádlo (to je důležité je spousta lidí co neumí dýchat jen ústy a navíc plyny nebo cokoliv se tam může volně dostat čili ucpání nosu kolíkem nebo něčím je nutné.) lahev by se dala i přivázat a pověsit kolem krku na nějaký řemen aby se nemusela pořád držet rukou. Na oči případně použít plavecké brýle, atd... - pokud je ovzduší dráždí.

Toto je ale opravdová nouzovka.

Tady je pár odkazů na to kde masky koupit:

Armádní výprodej: http://www.biomarket.cz/PlynoveMasky-GASMASKS-TrochuOpraveno-Jan2005-Biomarket-CZ.htm

http://www.armac.cz/?p=productsList&iCategory=63&sName=Plynove-masky

 

Je ještě určitě spousta obchodů kde se prodávají. V nabídkách firem co prodávají například hasičské vybavení jsou například i moderní masky, ale stojí třeba kolem 10000Kč.

Zaslal Martin

 

 

ODKAZY:

 
http://ndparking.com/foreverflashlight.com/

osvětlení

http://www.pleasanthillgrain.com/

mlýnky na obilí a různé k.n.

http://static.monolithic.com/

monolitické domy

 

http://www.novinky.cz/clanek/132636-slovaci-musi-stavet-u-kazdeho-domu-bunkr-ale-nevedi-o-tom.html
Copyright © 2020 Matrix-2012.cz. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.