Kdo je Online

Právě přítomno: 405 hostů a žádný člen

4238117
Dnes
Včera
Týden
Minulý týden
Měsíc
Minulý měsíc
Celkem
2164
3292
8471
2986504
11338
125451
4238117

Your IP: 35.172.233.2
2020-08-04 16:27

 

 

Dánsko je civilizovaná země?

 

Vladimír Stwora( více o autorovi > )

24.1.2010

Mám tady několik obrázků z dánských ostrovů Faroe (v češtině Faerské ostrovy). Upřímně, než se mi dostaly tyhle obrázky před oči, ani jsem nevěděl, že existují nějaké Faerské ostrovy. To, co na obrázcích uvidíte, není zrovna hezké. Na těchto ostrovech každý rok vybíjejí delfíny. Podobně jako v Japonsku. Ostatně podívejte se sami, pokud máte žaludek.


Hlavními účastníky této "slavnosti" jsou mladí lidé. Je to prý něco jako zkouška dospělosti. Nic nechybí pro pořádnou srandu. Každý se zúčastňuje. Buď zabíjí anebo podporuje slavnost svou účastí.

Je dobré připomenout, že jde o delfíny calderon a že jsou blízko vyhubeni, ostatně jako všechny druhy delfínů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Delfíni při této "srandě" neumírají okamžitě. Těžkými háky se jim způsobí jednu, dvě nebo tři hluboké tržné rány.

 

 

 

 

 

 

Je snad k tomu i nějaká petice, ale odkaz na ni ani neuveřejňuji. Jednak jsem ho nenašel, jednak jsem ani moc nepátral. Považuji petice za nahrážku, kterou nám mocipáni milostivě dali, abychom měli pocit, že můžeme něco změnit. Petice jsou protézy demokracie. Všichni víme, kam si politikové ty popsané petiční archy dávají. Pokud člověk chce proti něčemu takovému protestovat, je mírně účinnější sednout a napsat několik řádek na dánské velsvyslanectví. V tomto případě možná spíše napsat přímo předsedovi vlády ostrovů Kaj Leo Johannesenovi. E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Jistě, jeden, dva dopisy nic nezmění, ale když se jich tam sejde několik stovek, začne jim to být poněkud nepříjemné. :-)

 

Zdroje (všechny v angličtině)

 

Převzato:  http://www.zvedavec.org/

Copyright © 2020 Matrix-2012.cz. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.