Vytisknout
Zobrazení: 2866

 

 

Létající štěně

 

Vydáno dne 19. 12. 2008

 

V roce 2002 natočilo americké studio No Budge Productions krátký černobílý film  «Project: BubblePuppy», věnovaný tajnému projektu německého vědce Count S. von Teleki.

Count S. von Teleki sestrojil podivný stroj, o který však nebyl v Německu zájem, zato se o něj začali zajímat Američané. 7. 12.1941 jej proto unesli američtí agenti a dopravili do USA. Nad svým strojem mohl pracovat v tajné laboratoři na vojenské základně v Novém Mexiku.

 

 

 

Podle některých zdrojů se původní projekt nazýval «Welpe Luft Basen» (Létající štěně) nebo "Welpe Luft-Blassen"«BubblePuppy» («Štěně – bublina»). Podivný stroj měl tříkolový podvozek, vypadal jako podivné bezkřídlé letadlo nebo vrtulník. (Létající bublina), Američané ho však překřtili na

Tento stroj měl být schopen na zemi jezdit jako automobil, plavat, a také létat jak ve vzduchu, tak i prý v kosmickém prostoru. (?)

 

 

 

Po druhé světové válce vědec zmizel neznámo kam. Vnuk Telekiho nějakým způsobem vypátral, na čem jeho děd pracoval a pod záminkou, že převáží sochu, stroj z USA vyvezl. Kam se poděl, není známo. Také po něm všechny stopy zmizely.

 

 

 

Až po letech pověsti o „Štěněti“ došly ke sluchu místního malíře Seana Guerrero z Nového Mexika. Po dlouhém pátrání mezi pracovníky základny se dostal i k projektové dokumentaci podivného stroje a kopii "Štěněte" postavil ve své garáži. Jeho počin se mu vrátil v obdivu milovníků tříkolových a bizarních automobilů.

 

Podle : http://www.3wheelers.com/bubpup.html