Kdo je Online

Právě přítomno: 100 hostů a žádný člen

3835537
Dnes
Včera
Týden
Minulý týden
Měsíc
Minulý měsíc
Celkem
221
2092
4129
2609140
60879
75867
3835537

Your IP: 3.209.10.183
2020-03-31 02:25
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

 

 

 

Občanské sdružení

 

 

 

Vážení přátelé

 

Je to půl roku, co jsem začal aktivně pracovat na založení Občanského sdružení a podal s členy přípravného výboru přihlášku na MV. Vzhledem k tomu, že jsou zákonné dlouhé lhůty na vyřízení, došlo k průtahům a časovým prodlevám, až nakonec po druhém pokusu podání přihlášky se konečně podařilo Občanské sdružení zaregistrovat a dostat tak IČO.

 

Mohu otevřeně prohlásit, že Občanské sdružení bylo MV zaregistrováno 7.10.2009.

 

Název Občanského sdružení je:ARCHAOS

IČO:22832998

 

Stanovy k nahlédnutí a přihláška nových členů viz níže.

 

Účel založení OS je čtenářům tohoto webu celkem zřejmý. Cílem je, pokusit se zajistit možnou ochranu před možnými negativními dopady a důsledky možných pohrom a katastrof, ať už zapříčiněné samotnými lidmi nebo přírodními vlivy a živly a být připraven. Všichni víme, že nežijeme v nějakém vakuu a každou chvíli, byť bychom si to nepřáli, může dojít ke katastrofickým událostem, které nemůžeme ovlivnit a nemusí to být zrovna válka nebo teroristé. Někteří ani neví, že situace v oblasti CO a možnost záchrany je v našem státě dost ubohá a podle statistiky je počítána kapacita jen pro 30% obyvatel. Zbytek nemá kam jít nebo se ukrýt. V podstatě od 70. let minulého století se nebudují zádně kryty. V tomto směru naše vláda situaci podcenila a zanedbala. Proto OS bude hledat i možná řešení, jak tuto neblahou situaci změnit.

Doporučuji si přečíst některé články na tomto webu k tomuto tématu, abyste si udělali sami obraz situace a uvědomili, že musíte myslet na svou záchranu a pokud vám ji neumožní stát, měli byste ji hledat sami ve vlastním zájmu možnosti případné záchrany.

Sami možná víte ze svého okolí, co se děje třeba s protiatomovými kryty. Jak jsou zastaralé a mnohdy nefunkční. Některé byly pronajaty nebo prodány, aby sloužily komerčním účelům, nebo se z nich udělaly zapáchající sklady a restaurace.

Cílem bude nefunkční objekty vyhledat a pokusit se zajistit jejich funkčnost a pravé poslání, ke kterému byly za naše peníze postaveny. Bude nutné jednat nejen na NV, ale i s obcemi a úřady, které mají tyto objekty ať už funkční či nefunkční ve správě a pokusit se získat tyto objekty za určitých podmínek pod kontrolu a vlastní správu. Nebude to jednoduché, s tím počítáme, ale je nutné bojovat, protože jde především o nás.

Také se budeme snažit občany všeobecně informovat v oblasti CO o všech možnostech a praktikách záchrany. Nemusím zdůrazňovat, že konkrétní informace v případě nějaké katastrofy mají ceny života, ne zlata, protože to v této situaci nemá zlato žádnou cenu. Rádi najdeme z této oblasti ke spolupráci nejlépe z členské základny OS odborníky v oblasti CO. Rovněž podněty a nápady a další spolupracovníky. OS bude i aktivně zapojeno do projektu č. 3, o kterém je psáno na tomto webu.

V současné době jsem v jednání s jednou Americkou firmou o obchodním zastoupení, která nabízí moderní protiatomové kryty od rodinných až po velkokapacitní pro 2500 lidí. Kryty jsou opravdu vynikající a je myšleno skoro na všechno. Jsou použity všechny moderní technologie. Původně byly projekty vypracovány jak jinak, než pro armádu. Dokonce lze kryty uzavřít hermeticky a žít v nich více jak 5 let, aniž byste byli nuceni vylézt na povrch. Takové kryty si v podstatě může nechat postavit kdokoliv, jednotlivec, organizace i město. Největší již zmíněný komplex pro 2500 lidí jde napojovat na další, takže lze vytvořit a postavit nekonečný samostatný podzemní komplex. Je tu jeden problém, že kryty nejsou umístěny hluboko v zemi, protože se staví z povrchu. Jinak jsou vynikající. Postupně bude s touto technologií seznámeni na tomto webu.

Další náplní a hlavní činností OS bude, zajistit a zasadit se o vybudování databanky DNA podobného charakteru, jak vybudovala vláda Norska. Tato databanka bude umístěna hluboko v podzemí na našem území, aby byla dostatečně ochráněna i její genofond před jakoukoliv katastrofou. Je zajímavé a smutné, že do projektu na norském ostrově Svalbard se nezapojila jako jedna z mála na světě Česká republika, což považuji za mezinárodní ostudu a ukázku toho, jak jsme vyspělý stát. Proto doufám, že se nám podaří zajistit vybudování podobné databanky přímo v centru Evropy a zapojit se tak do celosvětového systému.

Závěrem chci čtenáře a zájemce upozornit, že OS má ze zákona možnost mimo svou činnost právo a je to i předmětem stanov OS následující:

 

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman";}

  • nabývá do vlastnictví nemovitý a movitý majetek, s tímto majetkem hospodaří a disponuje,
  • vyvíjí poradenskou a informační činnost pro obce, veřejnost a zájmová sdružení,
  • pořádá semináře, školení, přednášky, přehlídky, kurzy a konference,
  • pořádá studijní cesty, stáže a zájezdy,
  • organizuje občanské nepolitické kampaně a petiční akce,
  • věnuje se neziskové publikační a vydavatelské činnosti,
  • účastní se jednání nebo řízení před orgány veřejné správy,
  • spolupracuje se sdruženími, které mají obdobné cíle činnosti,
  • usiluje o výměnu informací a zkušeností s jinými organizacemi, institucemi a jednotlivci v ČR i v zahraničí,
  • vyhledává sponzory, dárce a potencionální partnery v ČR i zahraničí.

 

 

Veškerá činnost a výsledky jsou tu pro vás a i nabytý majetek ječlenů OS. Takže, to co vytvoříte, to budete mít. Je to jen na vás.

Proto hledáme všechny možné spolupracovníky a dobrovolníky ke spolupráci i podněty k činnosti. K možným sponzorským darům je zřízen účet, rovněž tak k zasílání příspěvků a poplatků, který je zveřejněn dole. Rovněž očekáváme a vítáme přihlášky nových členů.

Zprávy a informace budeme zde vždy aktuálně umísťovat a zvlášť jen pro členy bude informační stránka o činnosti s aktuálními zprávami.

 

Děkuji a těším se na spolupráci.

S. Gaspar

 

 

ČÍSLO BANKOVNÍHO ÚČTU

 

Československá obchodní banka, a.s.

 

223 416 197/0300

 

 

 

Poznámka k účtu

při zasílání hotovosti napište do kolonky „zpráva pro příjemce“ v případě:

zaslání členského příspěvku :člen + vaše jméno

zaslání sponzorského daru :dar

 

 

 

Přihláška za člena Občanského sdružení ke stažení
dokument Adobe Acrobat (30 kB PDF) download

 

Stanovy OS
dokument Adobe Acrobat (105 kB PDF) download

 

 

Copyright © 2020 Matrix-2012.cz. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.