Kdo je Online

Právě přítomno: 76 hostů a žádný člen

3834429
Dnes
Včera
Týden
Minulý týden
Měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1205
1816
3021
2609140
59771
75867
3834429

Your IP: 3.235.75.196
2020-03-30 13:59

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

 

ORMEOS

 

 Tajemná esence zdraví po tisíciletí skrytá před veřejností odhalena!

 

 Nabízené produkty ORMEOS nejsou léčebnou pomůckou. Tato esence neléčí rakovinu a jiné vážné nemoci. Tento materiál pouze zdokonaluje vaše tělo. Vnitřním procesem uvádí organismus do stavu, v jakém má správně být. Je to náš vlastní imunitní systém, který bojuje a léčí nemoci, pokud můžete opravit svá DNA světelnou energií v každé buňce vašeho těla. Vrátíte se zpět do původního stavu zdraví v jakém chcete  a měli byste být. Tedy zdravý!

 

 Imunitní systém je klíčem ke zdraví a dlouhému životu

 Chcete-li být NE-ZDRAVÝ neobjednávejte!

 

Úvod

 

Zní to neuvěřitelně, ale ubezpečuji vás, že je to skutečně tak. Ano! Jedná se o esenci bílého práškového zlata, která u nemocí působí na příčiny a tím odstraňuje důsledky. Můžete být naprosto zdraví!

Podle některých archeologů a vědců je tento exotický bílý prášek zlata, zlato bohů, skutečný a byl používán určitou třídou vládnoucích Egypťanů, Sumerů, Babyloňanů a tajnými společnostmi pro esoterické rituály ke zvýšení vitality a dlouhověkosti. Mnoho výzkumníků okultismu věří, že jednoatomové zlato je dodnes stále používáno v esoterických obřadech tajných společností. Tedy jen pro vyvolené. Pro veřejnost bylo toto tajemství zapovězeno a zakázáno!

Bílé práškové zlato (monatomické zlato) znovu objevené v sedmdesátých letech minulého století Davidem Hudsonem a zpopularizované Laurencem Gardnerem, bylo kupodivu známo a používáno na této planetě věky, aby značně urychlilo možný proces vzestupu. Tuto málo známou biochemii používaly Lemurie, Atlantida, Egypt a další posvátné civilizace a spirituální sekty. Bílé práškové zlato, stejně jako monatomické rhodium a iridium, má jedinečnou formou a funkci. David Hudson předložil, že podlouhlé jádro (poměr výška/šířka 2:1) m-prvků umožňují stav vysoké rotace a spolu s „párovými“ elektrony je činí biosupravodiči. Jednoatomové zlato je nekovová, netoxická nulová valence formy zlata. Bílé práškové zlato spolu s bílým práškovým rhodiem/iridiem usnadňuje tok energie tělem jen s malým odporem nebo bez odporu, světlo proudí dokonce bez vnějšího dodatečného potenciálu. Může překonat frekvence negativního odporu tím, že umožní nepřetržitý tok světla, který nakonec vyplaví a uzdraví tělo až na subatomární úroveň.

Monatomické zlato (m-zlato) je ve vyšší formě své existence bílým práškem, který má svou atomovou strukturu v jednotě, nikoliv v dualitě. Z toho důvodu takovýto prvek nejen otevírá brány do beztvarého bytí a spojuje nás s duchovní, antihmotnou podstatou čili s frekvencemi světla polarizovaného na Jang (čímž aktivuje náš podvěsek mozkový a šišinku), ale zároveň i přepisuje DNA na vyšší formu existence a tím nás může učinit naprosto zdravými.

Existuje celá řada vědeckých studií o bílém zlatu, které ověřují sílu bílého zlata na lidské tělo. Nová věda nám tvrdí, že všechny výtvory, včetně našeho fyzického těla, se skládají z forem světla, a proto je čistou energií ve své podstatě. Hmota je lehká, jejíž frekvence byly zpomaleny a sníženy – z ohledem na to, že světlo je ve vyšší hustotě - je světlo, které se stalo pevnou látkou. Tak, s vykreslením důsledků moderní fyziky můžeme konstatovat, že lidské bytosti jsou vyrobeny (vznikly) ze světla o nižší hustotě. Jsme světelné tělo, stejně jako hmotné tělo. Chcete-li přeměnit hmotu na světlo, znamená to, že cílem je zvýšit jeho vibrační frekvenci - z hmotné základny, světského světa (nízká frekvence, hustota) do čisté vznešeného stavu (vysoká frekvence, vysoké energetické světlo).

Na základě syntézy dalších historických, filozofických, mytologických a vědeckých důkazů, David Hudson zjistil, že ORME je skutečně „Strom života“. Hudson uvedl ve vědecké literatuře, že ORME je základem pro lidské buňky a lze je moci vystavovat supravodivosti, rozsáhlému množství výzkumů, které se provádí na léčbu rakoviny a dalších nemocí drahými kovy. Zdá se, že opravená DNA, doslova „teče světlem života“ v těle a její schopnosti a vlastnosti nejsme schopni si ani představit. Tato nová zjištění stojí u blížících se revolučních změn v medicíně, genetice a elementární biologii včetně léčení takových onemocnění jakým je rakovina, HIV s progresí do AIDS.

M-prvky mají tu účinnost, že opravuje jakkoliv poškozenou DNA, obnovuje jeho původní božský stav, tedy ze dvou na dvanácti řetězovou a zvýší vibrace na úroveň až páté dimenze.

I když je to naprosto neuvěřitelné, přesto možnost naprostého zdraví existuje a vy máte možnost ji využít. Dvacetileté zkušenosti s užívání mnoha lidí po celém světě účinnost potvrzují a mnoho lidí se stalo zdravými i bez farmacií, která nedokáže vyléčit v každém případě, protože se zaměřuje na důsledky a ne na příčiny a v mnoha případech účinky mnoha léků vyvolají další onemocnění či poškození. A to je u m-prvků vyloučeno, protože vyzařují světlo, z kterého vznikl veškerý život ve vesmíru, tedy světlo tvoření života.

Je jen na vás, jakou cestu zvolíte a naším cílem je, abyste byli zdraví.

 

Doporučujeme pro lepší pochopení prostudovat zde uveřejněné články.

 

www.ormeos.cz

 

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

 

 

ZABIJÁK RAKOVINY

 

Přirozený zabiják rakovinných buněk – 10.000 krát silnější

než chemoterapie!

 

 

 

nwoo.org,   Sobota 4. února 2012

 

 

 

Anona ostnitá je plod stromu graviola, a to je zázračný zabiják rakovinných buněk, 10 000 krát silnější než chemoterapie. A proč to nevíme? Je to, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět svoje peníze utracené za roky výzkumu při snaze vytvořit syntetickou verzi tohoto k prodeji.

Takže když to teď víte, můžete pomoci kamarádovi v nouzi, když mu to sdělíte, nebo se občas sami napít šťávy anony jako prevenci. Chuť není konec konců špatná. Je to zcela přirozené a určitě to nemá žádné vedlejší účinky. Jestli máte místo, vypěstujte si jednu na své zahrádce.

I ostatní části rostliny jsou užitečné.

Až si příště dáte ovocný džus, řekněte si o anonu.

 

Kolik lidí zbytečně zemřelo, zatímco ten výrobce léčiv za miliardy dolarů toto tajemství zázračného stromu graviola skrýval?

Jde o nízký strom zvaný graviola v brazilštině, guanaba ve španělštině a v angličtině má nevýrazné jménao „soursop“. (Graviola v češtině.) Plod hodně velký a nakysle sladká bílá dužina se buď rovnou jí anebo, co je běžnější, používá na výrobu ovocných nápojů, dření atd.

Hlavní zájem o tuto rostlinu budí její silný proti-rakovinný účinek. Ačkoliv je účinná proti mnoha zdravotním potížím, je to její proti-nádorový účinek, co budí největší zájem. Tato rostlina má prokázaný hojivý účinek při rakovině u všech typů onkologických onemocnění.

Kromě své hojivosti proti rakovině, má graviola široké spektrum antimikrobiálních působků, jak proti bakteriálním, tak i plísňovým infekcím, a zabírá i proti vnitřním parazitním červům, snižuje vysoký krevní tlak a používá se i při depresích, stresu a nervových poruchách.

Existuje-li jediný příklad, který dramaticky objasňuje, proč je pro Američany jako vy a já existence Institutu zdravotní vědy tak životně důležitá, tak jím je neuvěřitelný příběh za stromem Graviola…

Pravda je úžasně jednoduchá: Hluboko v amazonském deštném pralese roste strom, který by mohl doslova přinést revoluci do toho, co si vy, váš doktor i zbytek světa myslí o léčbě rakoviny a šancích na přežití. Budoucnost nikdy nevypadala slibněji.

Výzkumy ukazují, že pomocí výtažků z tohoto zázračného stromu nyní lze:

 

  • Udeřit proti nádorům bezpečně a účinně pomocí plně přírodní terapie, která nezpůsobuje extrémní nevolnosti, ztráty na váze a vypadávání vlasů.
  • Ochránit svůj imunitní systém a tak se vyhnout smrtelným infekcím.
  • Cítit se po léčebné kúře silnější a zdravější.
  • Posílit svou energii a zlepšit svůj náhled na život.

 

 

I zdroj těchto informací budí zrovna takový úžas: Pochází to od jednoho z největších amerických výrobců léčiv - th! e – ta rostlina prošla více než 20 laboratorními testy vedenými už od 70. let! To, co tyto testy odhalily, není vůbec chudé na omračující zjištění… U výtažku ze stromu se ukázalo, že:

 

  • Účinně útočí na zhoubné buňky 12 typů rakoviny a zabíjí je, včetně rakoviny tlustého střeva, prsu, prostaty, plic a slinivky…
  • O třech složkách je dokázáno, že jsou při zpomalování růstu rakovinných buněk 10 000 krát silnější než Adriamycin, běžně používané chemoterapeutické léčivo!
  • A co na víc, na rozdíl od chemoterapie složky extrahované ze stromu graviola selektivně pronásledují a zabíjí pouze rakovinné buňky. Nepoškozují zdravé buňky!

 

 

Úžasné protirakovinné vlastnosti stromu graviola byly rozsáhle studovány, tak proč jste o nich ještě neslyšeli? Když je extrakt z gravioly tak zázračný.

Jeden z největších výrobců léčiv za miliardy dolarů v Americe zahájil výzkum léčby rakoviny a jejich bádání se zaměřilo na graviolu, legendární hojivý strom z amazonského deštného pralesa.

Různé části stromu graviola – včetně, kůry, listů, kořenů, plodů a semen z plodů už po staletí využívali domorodí indiánští medicinmani! I jiní Jihoameričané k léčbě onemocnění srdce, astmatu, problémů s játry a artritidy. I když vycházela s jen malých zadokumentovaných vědeckých důkazů, společnost nalila peníze a zdroje do testování protirakovinných vlastností tohoto stromu – a byli výsledky šokováni. Graviola se ukázala být dynamem ženoucím hubení rakoviny.

Tím ale příběh gravioly téměř skončil.

 

Společnost má se stromem graviola jeden obrovský problém – je zcela přirozený, a tudíž podle federálního zákona jej nelze patentovat. Není žádný způsob, jak z něj vytěžit pořádný zisk.

Ukázalo se, že farmaceutická společnost téměř sedm let zkoušela syntetizovat dvě z nejsilnějších protirakovinných ingrediencí v graviole. Kdyby mohli izolovat a vyrobit člověkem stvořené klony toho, co činí graviolu tak mocnou, mohli by si to patentovat a dostat svoje prachy zpátky. Avšak narazili. Ten originál jednoduše nebyli schopni replikovat. Neexistoval tedy žádný způsob, jak by si mohli zisky ochránit, nebo i jen dostat zpět ty miliony, co nalili do výzkumu.

Jak se tak sen o ohromném profitu vypařoval, jejich testování gravioly se skřípěním vázlo až se zastavilo. A co hůř, společnost celý projekt založila do šanonu a rozhodla se zjištění svých výzkumů nezveřejnit!

Naštěstí tu byl však jeden vědec z výzkumného týmu gravioly, jehož svědomí mu nedovolilo jen tak se dívat, jak se páchá taková ohavnost. Ač riskoval svou kariéru, kontaktoval společnost, která se věnuje sklizni léčivých rostlin z amazonského pralesa a vykecal jim to.

 

 

 

Nastal zázrak

 

Když byly zprávami o graviole poplašeni i výzkumníci z Institutu zdravotní vědy ! začali pátrat po výzkumech, které se ohledně tohoto rakovinu hubícího stromu dělaly. Důkazy omračujících účinků gravioly a jejich šokujícího ukrývání se začaly valit rychle a zběsile…

 

… Národní institut rakoviny provedl první vědecký výzkum v roce 1976. Výsledky předvedly, že „listy a stonky gravioly se ukázaly jako účinné při napadání a ničení zhoubných buněk.“ Výsledky publikované ve vnitřní zprávě však nevysvětlitelně nebyly nikdy uvolněny pro veřejnost…

… Od roku 1976 bylo dokázalo, že graviola je úžasně mocný zabiják rakoviny 20 nezávislými laboratorními testy, ovšem až dosud neproběhly žádné klinické zkoušky s dvojitým slepým testem – což je typický benchmark, jaký mainstreamoví doktoři a odborné žurnály používají k posouzení terapeutické hodnoty – ty totiž nebyly nikdy iniciovány…

… Studie vydaná v Journal of Natural Products následně po nedávné studii provedené Katolickou universitou Jižní Koreje uvedla, že u jedné chemikálie v graviole zjistili, že výběrově zabíjí buňky rakoviny tlustého střeva „10 000 krát více než (běžně používaný chemoterapeutický lék) Andriamycin…“

… Ta nejdůležitější část zprávy Katolické university Jižní Koreje je o tom, že graviola se ukazuje, že útočí selektivně jen na rakovinné buňky a ponechává zdravé buňky netknuté. To je rozdíl oproti chemoterapii, která útočí bez rozlišení na všechny aktivně se rozmnožující buňky (jako buňky žaludku a vlasů), čímž často vyvolává ničivé vedlejší účinky nevolnosti a ztráty vlasů u pacientů s rakovinou.

… Studie na Purdue University nedávno zjistila, že listy ze stromu graviola zabíjí buňky u šesti linií lidské rakoviny a zvláště účinné jsou proti rakovinám prostaty, slinivky a plic… Po sedmi letech bylo ticho konečně prolomenu a je to tu!

 

 

 

Zdroj:

http://natural.tv/2012/01/05/cancer-killer-natural-cancer-cell-killer-10000-times-stronger-than-chemo/

 

Český článek k plodu, rostlině a účinkům:

http://www.fytokomplexy.cz/herbar-lat/0/Graviola.html

 

Nákup např. zde:

http://www.uncaria.cz/?s=produkt_detail&id=31&lang=CZ

 

Další protirakovinné látky:

http://ezinearticles.com/?Herbal-Treatment-For-Cancer---African-Bush-Willow&id=2205935
http://www.kutushov.cz/clanky/170-kurungovity-kutusova

http://nwoo.org/view.php?nazevclanku=odhaleno-smrtici-leky-na-rakovinu-ji-zhorsuji-a-rychleji-zabiji-pacienty&cisloclanku=2012010196


Převzato z nwoo.org

 

 

 

Převzato:  http://news.branyvnimani.cz/

 

 

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

 

 

Konopí v dobách naších předků

 

 

Historie konopí je provázána světovou historií, neboť konopí a jeho produkty byly v minulosti součástí našeho dědictví a páteří mnoha nejstabilnějších a nejdéle trvajících kultur. Na celém světě lidé seli a sklízeli po několik generací svá konopná pole, dříve než vůbec tušili, že jednou bude tato plodina vykázána z povrchu zemského ve prospěch fosilních paliv, dřevařského a petrochemického průmyslu. Z tohoto důvodu Vám na tomto místě přinášíme článek o historii konopí z dob vlády králů a císařů, kdy konopí bylo běžnou a nedílnou součástí života. Konopný průmysl byl tak důležitou součástí hospodářství zemí, že se ve své době nejednou stal nástrojem intrik a manévrování všech světových velmocí.

Konopí se dostalo do Evropy zřejmě ze dvou směrů. Severní cesta vedla z jižního Ruska přes Litvu do severního Německa, Švédska, Holandska a Anglie. Touto cestou se vytvořily nízké typy severských konopí. Druhá cesta vedla z Persie po břehu Kaspického moře přes Tádžikistán do Řecka, Itálie, jižní Francie a odtud do střední a západní Evropy.

 

 

 

V Anglii se konopí ve větší míře začalo pěstovat až za vlády Jindřicha VIII. Během anglické námořní nadvlády, v alžbětinském období, zájem o tuto surovinu prudce vzrostl a konopí se začalo pěstovat následně i v britských koloniích Nového světa. Konopí se na území ameriky dostalo s rozvojem mořeplavby a díky jeho potřebnému využití při stavbě lodí. Španělé a Angličané našli v Novém světě bohatá území a díky dobrým klimatickým podmínkám a svou přirozenou přizpůsobivostí k půdě našlo konopí své místo na tomto kontinentě. Nejprve roku 1606 v Kanadě a roku 1611 i ve Virginii pro potřeby námořnictva. Puritánští osídlenci je poté přivezli do Nové Anglie roku 1632. Velký důkaz o užitečnosti konopí se projevil v recyklačním průmyslu v Americe: staré konopné oblečení, handry a lodní plachty se přeměňovali na papír. Otcové americké nezávislosti byli silnými obhájci národní ekonomiky založené na využívání konopí. Ve skutečnosti byli George Washington a Thomas Jefferson sami dlouholetými pěstiteli konopí.

Konopí bylo legálním platidlem (penězi) ve velké části Ameriky od roku 1631 až do počátku 19. století. Proč? Aby to povzbudilo americké farmáře pěstovat ještě více konopí. Před Americkou revolucí se konopné vlákno používalo dokonce na výrobu pracovních oděvů. Nezávisle na britském území se konopí rozšířilo také do španělských kolonií, roku 1545 do Chile a 1554 do Peru. V severoamerických koloniích se za chvíli stalo nenahraditelnou surovinou. Mnoho kolonistů mělo Bible a mapy vytisknuté na konopném papíře a většina jejich lampového oleje pocházela z lisovaných konopných semen. Produkce konopí se stala tak důležitou, že roku 1640 guvernér státu Connecticut nařídil, že rostlinu musí pěstovat každý občan.

V Německu nastal rozmach konopí v 17. století, kdy se zde pěstovalo až na 375 tisících akrech*. Od 16. do 18. století byly konopným plachtovým a lany vybavené španělské, francouzské, britské, německé, holandské i italské obchodní lodě. Holanďané měli pokročilejší technologie při zpracování konopí. Holadnské větrné mlýny dodávali energii k lámání stonků konopí a výrazně tak ušetřili ruční práci Holanďanům, což jim umožnilo vyrábět velké množství pláten a lan, kterých bylo zapotřebí k vybudování silné pozice námořního státu. Holandské zásoby nedostačovaly k tak vysoké produkci a tak si „mistři větru“ opatřovali konopný materiál výměnou s Ruském a Itálií.

V polovině 18. století se ve Francii pěstovalo konopí až na 800 tisíci akrech. V 18. – 19. století v Rusku bylo konopí nejdůležitější technickou plodinou, která sloužila převážně pro výrobu a vybavení velkých námořních lodí. Koncem 18. století produkuje Rusko 80 % konopí používaného na západě. Pod nadvládou cara a ruské ortodoxní církve mělo Rusko vzhledem k otrokům a nevolníkům levnou pracovní sílu, která produkovala konopí až do roku 1917. V druhé polovině 18. století kupuje Velká Británie 90 % konopí z Ruska a britské námořnictvo a světový mořský obchod je tak odkázán na ruské konopí. Jeden z hlavních důvodů války roku 1812, ve které bojovala Amerika proti Británii, byl přístup k ruskému konopí. V roce 1807 Napoleon a Ruský car Alexandr podepisují smlouvu, podle které Rusko přestane legálně obchodovat s Anglií. Cílem Napoleonovy strategie bylo zastavit dodávky ruského konopí a tímto zničit britské válečné loďstvo, které se bez kvalitních konopných plachtoví jen těžko obejde a Velká Británie bude tak nucena ukončit svou blokádu Francie a kontinentu. Car tuto smlouvu nedodržel, toleroval nelegální obchod mezi Ruskem a Anglií. Spojené státy byly nelegálním obchodem odříznuty od svého konopí z Ruska a Napoleon (ve spojenectví s Amerikou) napadá Rusko s úmyslem zabránit dodávkám konopí britskému válečnému loďstvu. V červnu roku 1812 pochoduje na Moskvu, ale následkem kruté zimy a ruské vojenské taktiky je poražen. V prosinci roku 1814 podepisuje Anglie smlouvu se Spojenými státy, ve které souhlasí, že nikdy již nebude obtěžovat americké obchodní lodě (dovážející také konopí z Ruska) a Spojené státy se zavazují, že se jednou provždy vzdávají všech nároků na Kanadu.

Ustupovat ze své pozice nejpoužívanějšího vlákenného zdroje v Americe začalo konopí zejména následkem objevení a zdokonalování technologie zpracování bavlny (přelom 18. 19. století). Dalším z významných faktorů bylo zrušení otroctví v roce 1865, které poskytovalo levnou pracovní sílu pro enormě namáhavý konopný průmysl a dovoz levnějšího – nikoliv kvalitnějšího – vlákna. Poslední a definitivní tečkou za využití konopí učinil marihuanový zákon schválený roku 1937.

O tom jak a proč tento zákon změnil pohled společnosti na konopí se dozvíte v sekci PROČ KONOPÍ v článku ,,Spiknutí proti konopí“.

 

Proč se dnes děti na školách neučí kompletní dějiny v kterých konopí hrálo svou velikou roli, ale zcenzurované polopravdy, které zatajují skutečná fakta?

 

Zdroj:
archív o.s. Konopa

Warum Hanf? – vydal spolek Schweizerische Hanfkoordination www.hanfkoordination.ch

–        přeložilo o.s. Konopa

–        Robinson,R.: Velká kniha o konopí, VOLVOX GLOBATOR, 1997, 281 s.

–        Váša,F.: Přadné rostliny. SZN Praha, 1965, 363 s.

–        Herer, J.: Spiknutí proti konopí aneb císař nemá šaty, 1994, Cannabis sativa s.r.o., 141 s.

 

 

 

 

 

Česká republika – Má vlast

 

 

Milí čeští přátelé,

 

to je skvělé, že se o konopné medicíně začíná mluvit. Česká republika by se podle mě mohla a měla stát zemí, která jí otevře dveře do světa.

Historie konopí u vás sahá velmi daleko. Krásně by to všechno zapadalo, kdybyste právě vy světu dokázali říct pravdu o léčebném využití konopí. Na vše máme vědecké důkazy a naše poznatky ohledně konopné medicíny podporují i významní výzkumníci jako Lumír Hanuš.

O konopí se léta lhalo. Bylo to kvůli zájmům velkých finančních koncernů a zkorumpovaných vlád a pouze kvůli ziskům. Pravda je ale jednoduchá – konopí je nejléčivější rostlina na světě. Jakmile tato skvělá medicína bude přístupná veřejnosti, farmaceutické firmy přijdou o byznys. Osobně bych s nimi neměl žádnou potíž, pokud by nám poskytovaly léky, které by opravdu fungovaly. Zatím nám ale podle všeho dávají pouze nebezpečné, jedovaté, škodlivé a často návykové chemikálie. Proč by se někdo rozumně uvažující měl při léčbě uchýlit k takovým tzv. lékům? To je přece úplné šílenství.

Konopí je prostě a jednoduše léčivá rostlina, kterou lidstvo užívalo nejrůznějšími způsoby po celou svou historii. V současnosti z něj lze vyrobit přibližně padesát tisíc výrobků: potraviny, palivo, textilie, izolace, stavební materiály, kosmetiku, léky atd.

Volné pěstování konopí by lidi vrátilo zpět na půdu, kam patří. Mnozí z nás by znovu začali být soběstační a ekologicky fungující konopný průmysl by po celém světě zaměstnal miliony lidí. Konopí by mohlo vyřešit většinu problémů, kterým lidstvo momentálně čelí. Stačí, když je budeme pěstovat, a budoucnost lidstva hned nabude jasnějších tvarů. Všichni máme zamotanou hlavu z toho, co se ve světě děje. Konopí by ale na to všechno mohlo být odpovědí.

Spousta lidí má potíže uvěřit, co všechno výtažek z konopí dokáže. Všechno se ale objasní, jakmile se podíváme na historii léčebného využití konopí. Nazývalo se panaceou, tj. všelékem, a používalo se k léčbě takřka všech typů zranění a nemocí. Proč by tedy mělo kohokoli překvapit, že řádně vyrobený esenciální výtažek z konopí je všelék?

 

 

 

Farmaceutické společnosti na konopné medicíně nejvíce děsí to, jak je to s ní jednoduché. Na květech kvalitních odrůd konopí uvidíte pryskyřici. A právě ta je ten lék. Já ji pouze smyji z rostliny pomocí rozpouštědla. To pak přefiltruji a odpařím, čímž vznikne výtažek. Vypěstovat si konopí a vyrobit si lék dokáže téměř kdokoli. Má pak v ruce lék, který je mnohonásobně lepší a kvalitnější než cokoli, co vám dokáže nabídnout zdravotnický systém. Na ten se pak navíc už nikdy nebudete muset spoléhat.

Ať se na to podíváme z kteréhokoli pohledu, konopí je boží dar a nikdo nemá právo nařizovat, že si je nemůžete vypěstovat a vyrobit si z něj vlastní medicínu. Jako člověk máte právo na život a samozřejmě máte i právo chránit si zdraví pomocí této fantastické medicíny. Všichni, kdo se veřejnosti snaží bránit užívat tuto rostlinu, s ní jednoduše manipulují kvůli vlastním ziskům.

Narodil jsem se sice jako Kanaďan, po návštěvě České republiky ale musím říct, že jsem si vaši zemi a lidi zamiloval. Jste mladá republika, takže u vás korupce není ještě tak zažraná jako u nás. Pokud česká vláda ohledně této problematiky zaujme správný postoj, mohla by se stát příkladem pro zbytek světa. Představte si stát, který by na první místo svého zájmu dal zdraví a životní pohodu svých občanů…

V České republice i v Evropě jsem byl v říjnu 2009 poprvé. Myslel jsem si, že Česká republika bude hodně podobná Kanadě, že to bude další represivní policejní stát. Byl jsem ale ohromen tím, jak krásný kus světa to je a kolik lidí si u vás v klidu pokuřuje konopí s přístupem „a co má být?“. Kouření má ale s léčebným využitím konopí velmi málo společného. Je to z léčebné perspektivy ten nejméně účinný způsob užívání tohoto zázraku přírody. Rozhodně mě ale velmi potěšilo, že jsem se u vás setkal s tolika lidmi s otevřenou hlavou.

Před příjezdem do ČR jsem neměl ani ponětí o tom, jak je konopí s českým národem pevně propojeno už od pradávna. Prý možná pochází z České republiky a užívalo se zde již před dvaceti šesti tisíci lety. Na Konopiště jsem koukal jako blázen a stejně tak jsem ani nemohl uvěřit tomu, kolik výrobků z konopí se u vás dá sehnat.

Možná to od cizince bude znít trochu divně, ale když jsem u vás byl, cítil jsem se, jako bych přijel po dlouhé době domů. Měl jsem před sebou zemi s lidmi, kteří si nenechali vymýt mozky lživou propagandou ohledně konopí. Kulturu, která je silně spojena s půdou. A tou se u vás už na první pohled neplýtvá, všude se hospodaří. Čeští lidé si podle mě nemusí dělat žádné strachy ohledně hladovění – nic lepšího než vaše jídlo jsem ještě nejedl.

Měl jsem taky obrovskou radost, že jsem si během turné mohl projet skoro celou vaši zemi. Setkal jsem se s tolika zajímavými lidmi, filmovou hvězdou, boxerem, ze kterého se stal konopný aktivista, dámou, která bydlí na malé vesnici a už léta léčí lidi konopnou mastí… A dalo by se ještě dlouho pokračovat. Semináře s profesorem Hanušem pro mě byly obrovským potěšením a velmi mě těšila i reakce publika.

Turné pořádala kosmetická firma Bayer & Romsy. Během pobytu jsem měl příležitost vyzkoušet některé jejich výrobky a byl jsem z nich ohromený. Pár jsem si jich vzal zpátky do Kanady. Myslím, že Bayer & Romsy čeká skvělá budoucnost.

Jindřich Bayer a Milan Romsy si pozvali Kanaďana, který neumí ani slovo česky a zorganizovali velmi úspěšné turné. Vzali mě i do spousty klubů: do Metra a Ponorky v Olomouci, do klubu Marley v Ostravě, do RockCafé Southock v Jablunkově, v Praze třeba k Vystřelenýmu oku nebo klubu Cross, na Zelenou pumpu do Chraštic. Všem, kteří cestují do České republiky, bych tato místa rád doporučil. Každé má svou unikátní atmosféru a myslím, že si je zamilujete.

Pánové Bayer a Romsy mi taky ukázali jedny z nejlépe vybavených growshopů, jaké jsem kdy viděl. S Jindrou a Milanem mi bylo velmi dobře a rád bych jim poděkoval za to, že turné uspořádali a dotáhli ho do konce. Rád bych poděkoval i paní Hance za to, že mě provedla Prahou – je to opravdu nádherné město a bylo mi s Vámi velmi příjemně.

Lidé se mým konopným výtažkem léčí už od roku 2003. Obrátil jsem se na všechny zainteresované osoby i organizace, nikdo ale nesjednal žádnou nápravu. Mým cílem vždycky bylo vyrábět tento lék ve velkém a poskytovat ho lidem na bázi darů. Tak, abyste ho dostali, i když na něj nebudete mít peníze. Nikdo by neměl trpět a umírat, protože nemá v kapse dost peněz. Bude-li mít česká vláda zájem, rád se sem přestěhuji a budu poskytovat tuto medicínu českým lidem.

Momentálně ještě nevím, který stát zareaguje jako první, rozhodně máme ale v plánu tam být hned, jak k tomu dojde. V Kanadě se ze mě vláda pokusila udělat zločince, protože jsem tímto výtažkem poskytoval lidem úlevu od utrpení a zachraňoval jim životy. Vydal jsem se tedy najít zemi, kde lidi jako já nejsou považováni za zločince. Tento článek lze chápat jako mou oficiální nabídku spolupráce české vládě. Můžu jen doufat, že bude ochotna udělat něco, co by českým lidem skutečně pomohlo.

Stát, který jako první povolí volnou výrobu tohoto léku, zažije obrovský příliv turistů, hledajících medicínu, která by jim pomohla se zdravotními potížemi. Bude to silný impuls pro ekonomiku daného státu a zároveň se dramaticky sníží náklady na zdravotní péči. Ať je to tak nebo onak, konopná medicína je zpět a brzy se bude znovu užívat i v mainstreamové medicíně. Jedinou otázkou je, který stát zareaguje jako první.

 

Rick Simpson, překlad Jindřich Bayer

 

 

 

Cannabinoidy

 

 

Kanabinoidy jsou látky, které se v přírodě vyskytují pouze v rostlinách konopí. Systém jejich využívání živými organismy se nazývá kanabinoidní systém.

 

 

 

Tento systém existuje již přes 600 miliónů let a vyvinul se v dávných dobách ještě před příchodem dinosaurů. Neustále se vyvíjí a je přítomný ve všech vyšších živočišných druzích. Kanabinoidní systém má klíčový vliv na celou řadu životních funkcí včetně rozmnožování a také příjmu potravy

Vědecké práce provedené v posledních letech poukazují na to, že se kanabinoidní receptory nacházejí v centrální nervové soustavě a mnoha periferních tkáních včetně imunitního, reprodukčního a zažívacího systému, v sympatetických gangliích, hormonálních žlázách, tepnách, plicích a srdci, v oku a v kostech, zažívacím ústrojí a v pokožce. Předpokládá se, že se tento seznam v příštích letech ještě rozšíří a tím se i otevře cesta k výzkumu léčebných účinků kanabinoidů u dalších nemocí.

V minulosti byl hlavní důraz kladen na klinický výzkum účinnosti kanabinoidů pro léčení chronické bolesti a nervových poruch, ale dnes se již zkoumají i jejich účinky na léčbu nádorových onemocnění a chorob souvisejících s poruchami imunitního systému jako revmatická artritida, cukrovka, lupénka, roztroušená skleróza apod.

Další potenciál se skrývá v možnosti využití kanabinoidů pro léčbu alkoholové a drogové závislosti, Parkinsonovy nemoci a poškození paměti při Alzheimerově nemoci

 

Popis funkce endocannabinoidového systému

 

 

 

V našem těle existuje vitálně důležitý systém, v jehož rámci působí účinné látky, které si náš organismus vyrábí přirozenou cestou a které je možno nahradit látkami obsaženými v konopí.

Tělo si vyrábí látky zvané endokanabinoidy, které se vážou na kanabinoidní receptory a jejich prostřednictvím působí na organismus. Tyto receptory nacházíme v různých orgánech i v kůži, ale především jsou koncentrované v mozku, ovšem mimo těch oblastí mozku, které jsou zodpovědné za respirační a kardiovaskulární funkce. Proto u léků na bázi kanabinoidů nehrozí riziko respiračních a kardiovaskulárních poruch, které jsou u řady jiných léků běžným vedlejším účinkem.

Jednou z látek, které se na výše zmíněné receptory vážou, je endokanabinoid anandamid. Anandamid poprvé izoloval Prof. RNDr. Lumír Ondřej Hanuš, DrSc. (nar. 1947) z Hebrejské university v Jeruzalémě v roce 1992.

 

 

 

Proč je endokanabinoidní systém tak důležitý?

 

Výsledky funkce kanabinoidních receptorů s léčebným přínosem zahrnují analgesii, uvolňování svalů, imunosupresi, protizánětlivý účinek, protialergický účinek, zlepšení nálady, stimulaci chuti k jídlu, antiemetický účinek, snížení nitroočního tlaku, bronchodilataci, neuroprotektivní a antineoplastický (protinádorový) účinek.

Endokanabinoidy mají ve srovnání s fytokanabinoidy získanými z konopí rozdílné chemické složení, ale působí podobně. Proto je možné vyrovnávat nedostatek těchto látek vyráběných přirozenou cestou v našem těle dodáním kanabinoidů z konopí. To také zjednodušeným způsobem vysvětluje léčebné působení konopí na celou řadu nemocí.

Endokanabinoidy zajišťují celou řadu životně důležitých funkcí včetně imunitního systému a regulují příjem potravy. Napomáhají organismu vyrovnávat se s fyziologickým, biochemickým i psychickým stresem, kterému je člověk vystavován okolím. Mají pozitivní vliv na schopnost člověka učit se novým poznatkům a vyrovnávat se s nimi. Endokanabinoidy podobně jako imunitní systém chrání organismus proti útokům na bázi proteinů.

Tyto látky nás také chrání proti nadměrné protizánětlivé reakci organismu způsobené akumulací volných radikálů v průběhu života, což je příčinou vzniku mnohých tzv. civilizačních nemocí postihujících především stárnoucí populaci. Hladinu endokanabinoidů v organismu můžeme stimulovat zvýšeným příjmem esenciálních mastných kyselin (omega 3 a 6), které najdeme v ideálním poměru pro lidský organismus např. v konopném oleji. Pokud je deficit již příliš velký, je možné pokusit se nahradit chybějící endokanabinoidy jejich přírodní obdobou z konopí. Synteticky vyráběné kanabinoidy se příliš neosvědčují, protože kanabinoidy na organismus působí v synergii (všechny společně) a pouze v rostlině je najdeme v  přirozené kombinaci potřebné k tomu, aby se projevil jejich plný léčebný účinek.

Napsala Bushka Bryndová, únor 2010, odbornou korekturu popisu funkce endokanabinoidního systému provedl Profesor RNDr. Lumír Ondřej Hanuš, DrSc.

 

 

 

Dr. Lumír Ondřej Hanuš

 

 

 

 

Doc. RNDr. Lumír Ondřej Hanuš, DrSc., Dr.h.c. (nar. 1947) vystudoval analytickou chemii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Na konci sedmdesátých let se začal v USA věnovat výzkumu konopí. V roce 1990 přijal pozvání z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě, kde působí dodnes. Je mezinárodně uznávaný analytický chemik v oboru farmaceutické chemie českého původu, který dodnes pracuje na nejprestižnějším světovém vědeckém pracovišti zkoumajícím konopí. Je členem mezinárodní společnosti pro výzkum cannabinoidů.

Dr. Hanuš je vzdáleně příbuzný s význačným českým chemikem, akademikem prof. Ing. Josefem Hanušem, po němž je pojmenována Hanušova medaile, nejvyšší vyznamenání České chemické společnosti, udělované od roku 1966 za zásluhy o rozvoje chemie jako oboru. V roce 2005 se stal laureátem tohoto vysokého vědeckého vyznamenání Dr. Lumír Ondřej Hanuš. Jeho práce jsou už více než 4000krát citovány ve světových vědeckých publikacích.

 

 

 

Vědecký úspěch doktora Hanuše

 

Jestliže vědecká práce vyjde v renomovaném časopise Science za 4 měsíce od zaslání rukopisu, pak to znamená, že prošla ostrou vstupní recenzí urychleně a přináší vskutku světově prioritní výsledek na horké téma. Takovou je práce ,,Isolation and structure of brain constituent that binds cannabinoid receptor“.

Pouhé 4 stránky časopisu stačí na sdělení světového objevu. Informaci o něm zaznamenaly světové tiskové kanceláře a otiskl i denní tisk. Spoluautorem objevu je pan RNDr. Lumír Hanuš, CSc.

Objev je výsledkem základního experimentálního výzkumu z hraniční oblasti molekulární a buněčné biologie, chemie a farmakologie. Kromě teoretického poznání nabízí klinické implikace a výhled na aplikační využití.

Problém práce spočíval v otázce: která látka produkovaná mozkovými buňkami se přirozeně na molekuly canabinnoidního receptoru vlastně váže? Právě hledání této přirozené látky v mozkové tkáni se stalo předmětem projektu mezinárodní pracovní skupiny: molekulárního biologa (USA), analytického chemika (ČR), farmakologa, techn. asistenta a studenta (všichni 3 ze Skotska), organického chemika syntetika, dalšího farmakologa, dvou odborníků ve hmotné spektrometrii a chemika – specialisty na konopí (všech 5 z Izraele).

Projekt měl podporu tří grantů. Hnací silou a duší projektu byli Dr. Devane a Dr. Hanuš. Po dlouhé intenzivní práci se jim podařilo najít přirozený mozkový produkt – chemickou sloučeninu pro cannabinoidní receptor. Izolovali jej z prasečích mozků (6 gramů z každých 4,5 kg mozku), určili strukturu jeho molekuly a potvrdili jeho ligandovou funkci syntézou. Látku nazvali anandamid podle sanskrtového slova ananda (vnitřní štěstí) a ověřili její psychotropní účinek. Testování těchto účinků se dělo na základě změn (analogických) v chování potkanů, kterým byla látka podána. Zjistili, že chemicky je tato látka arachidonyletanolamid, jeden z derivátů kyseliny arachidonové, která má klíčovou roli v mnoha přirozených funkcích organismu. Po této látce pátrala ve světě více let 4 špičková pracoviště bezvýsledně. Teprve metodický nápad Dr. Hanuše umožnil její izolaci a identifikaci v izraelském ústavu prof. Melachoulama.

Dr. Hanuš pokračuje v Jeruzalémě na výzkumu dalších dvou látek izolovaných z mozku, z nichž jedna je podstatně aktivnější než anandamid. Doufáme, že dokončí se spolupracovníky výzkum slibující další světovou prioritu a otevírající možnost praktického využití v medicíně.

 

autor: M. Hejmánek

 

 

 

 

Semenec: extrémně zdravá potravina

 

 

 

Zájem o zdravou stravu neustále stoupá. I konopí se na této „módní“ vlně veze. Ve Velké Británii najdeme konopné potraviny v regálech supermarketů. A na konopný olej, těstoviny, semínka či čokoládu narazíme stále častěji i v domácích obchodech.

 

 

 

Jedinečná harmonie

 

Plod konopí, až půl centimetru velké semínko, se skládá z vláknité slupky a olejnatého jádra. Vyznačuje se především jedinečně vyváženým a komplexním zastoupením nenasycených mastných kyselin. Poměr esenciálních omega-3 alfa linolenové a omega-6 linolové kyseliny je nejbližší poměrům vlastním lidskému tělu (1 : 3) a zajišťuje správnou funkci metabolismu. Konopný olej obsahuje také vzácnou omega-6 gama-linolovou kyselinu zodpovědnou mimo jiné za blahodárné působení na pokožku.

Kromě cenných tuků nalezneme v semínku unikátní bílkoviny: edestin, albumin a další dobře stravitelné esenciální aminokyseliny. Dále sacharidy převážně ve formě vlákniny, širokou škálu vitamínů (A, B1, B2, B6, C a E) i minerálních látek, vodu, popeloviny, chlorofyl, lecitin, fytin a kyselinu cannabidiolovou se silným baktericidním účinkem.

 

 

Zdravá strava, čerstvá strava

 

 

 

Pravidlo, že nejzdravější jsou pokrmy čerstvé či jen lehce tepelně zpracované, platí u konopí dvojnásob. Pro zachování kvality esenciálních mastných kyselin by semínko ani olej neměly být zahřívány na více než 45 °C. Vylisovaný olej je třeba chránit nejen před teplem, ale také před vzduchem a světlem. Oxidace kyselin totiž způsobuje žluknutí a činí jej nepoživatelným.

 

Jak tedy nejlépe s konopím naložit? Uvedu několik tipů z vlastní kuchyně:

Celá semena jsou vhodnou součástí zdravé snídaně. Neupravená surová semínka sypu na namazaný chléb či do müsli. Naklíčením získávají na jemnosti i chuti. Trošku silnější slupka měkne také zahřátím, přidávám je proto do již uvařených ale ještě teplých těstovin, rýže či omáček. Osvědčeným receptem jsou semena mletá na mlýnku na mák či maso.

Samostatnou kapitolou jsou semínka loupaná, tedy zbavená slupek. Chuťově se jim vyrovná málokterá pochoutka. Dají se přidávat takřka do všeho (či jíst samotná jako oříšky), rozmixovaná s vodou vytváří lahodné mléko (s ovocem pak osvěžující koktejl), má oblíbená kombinace je ovocný salát zasypaný loupaným semínkem a zakápnutý citronem.

Konopný olej je úžasný samotný s pečivem, v salátech i pomazánkách. Mouka se přidává do pekárenských výrobků (10 – 15 %, lze přidat i celá semena) či omáček.

Jako „zdravou“ alternativu chipsům lze doporučit i pražená konopná semínka ochucená solí či kořeněná, sladce chutnají obalená v karamelu. Pražením (podobně jako pečením) se ale ztrácí nenasycené mastné kyseliny a další nejcennější vitageny.

 

 

 

Proč vlastně jíst konopí?

 

Pomineme-li skutečnost, že kvalitní semínka i olej vynikají lahodnou oříškovou chutí, soustředíme se na jejich účinek na lidské tělo. Je třeba zdůraznit, že semínka neobsahují omamnou látku THC, konzumace potravin z nich získaných nepředstavuje v tomto ohledu žádná rizika. Naopak, jsou vhodné pro těhotné, i kojící ženy, děti (pro zdravý vývoj orgánů a jako prevence poruch pozornosti), dospělé, aktivní sportovce (ti ocení hlavně lehce vstřebatelné bílkoviny a urychlení odbourání kyseliny mléčné ze svalů) i starší lidi. Obecně platí, že zařazení rostlinných tuků bohatých na EMK a další nenasycené kyseliny do jídelníčku přirozeným způsobem podporuje naše zdraví a tělesný vývoj. Dodávají totiž pružnost a vitalitu buňkám a buněčným membránám, podílejí se mj. na tvorbě nervových buněk v centrální nervové soustavě. Vláknina zase vyvolává pocit plnosti, což může být využito při boji s obezitou. Konopná mouka neobsahuje lepek, hodí se proto pro bezlepkovou dietu. Pozitivní účinky esenciálních kyselin, vlákniny a bílkovin na organismus a imunitní systém dnes pomáhají lidem trpícím rakovinou, Parkinsonovou chorobou, zakrněním žláz, žlučovými kameny, kožními nemocemi, menstruačními problémy, artritidou, kardiovaskulárními, stresovými onemocněními atd.

 

Konopné potraviny a zdravá strava obecně nejsou ani tak módní záležitostí, jako spíše příležitostí, jak žít zdravý a spokojený život. Dobrou chuť!

 

Michal Ruman,

Konopa o. s.

 

 

 

 

Závěr

 

Věřím, že jste z článků pochopili, jak to s tím konopím je. je to vynikající léčivá rostlina, kterou lidstvo používá tisíce let. Dnes se dostanou koupit vynikající léčivé přípravky a nemusíte konopí pěstovat a být kriminalizován. Opravdu jsou vynikající a mohu vám doporučit prozkoumat bohatou nabídku na níže uvedeném kontaktu. Nejde o výrobky podporované farmacií a jinými mafiánskými klany. Jde o čisté výrobky, které jsou nabízeny proto, aby vám příroda mohla pomoci k lepšímu zdraví bez chemií a naopak pomohla se vymanit z osidel a systému mafiánských klanů podporovaných státem. Proto vám s upřímností doporučuji níže uvedené kontakty a navštívit e-shop a budete jistě překvapeni. Rovněž web, v kterém najdete spoustu dalších zajímavých článků.

 

Kontatujte nás

Provozovatel:
VlP s.r.o.
Svazácká 2227/9
700 30 Ostrava-Zábřeh
Česká Republika

IČO: 61975559
DIČ: CZ61975559
Společnost je zapsána u Krajského soudem v Ostravě oddíl C, vložka 13544

Bankovní spojení
č.ú.: 43-6236940207/0100 KB

Office:
VlP s.r.o.
Poštovní 39/2
Ostrava – Moravská Ostrava
702 00

Zákaznický servis: (po-pá 9-17:00)
Tel: +420 605 335 220
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
web: www.konopnyshop.cz

Marketingový ředitel
Jiří Stabla
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: (00420) 608 733 373

 

 

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

 

 

 

Léčivá síla konopí

  

"Konopí není neškodná droga, ale je daleko méně škodlivá než alkohol a tabák. Skutečná škodlivost marihuany spočívá v způsobu, jakým na ni reaguje společnost. Dříve se v USA za konopí zavíralo 300 tisíc lidí ročně, v současné době je to už přes 750 tisíc. Je z toho vidět, jak malého pokroku jsme dosáhli. Známe toho o toxických účincích konopí více než o všech ostatních drogách. Víme, že v podstatě není toxické. Výzkum určitě ukáže, že konopí se podílí na velmi důležitých mozkových funkcích."


Dr. Lester Grinspoon, průkopník léčby konopím a autor knihy "Marihuana – zakázaná medicína"

Stejně jako v dávné minulosti je i v dnešní době konopí používáno pro své výrazné léčebné účinky. První historicky zaznamenaný důkaz o léčebném využití pochází z Číny 3. století př. n.l., ale z archeologických nálezů je zřejmé, že konopí se k tomuto účelu používalo již od pradávna.

Až do konce 19. století bylo konopí běžnou součástí léčebných praktik a léčily se jím i historicky známé osobnosti jako třeba britská královna Viktorie, která je užívala na migrénu a menstruační bolesti. Předepisoval jí je její osobní lékař Sir Russell Reynolds, který v prvním čísle dnes již věhlasného lékařského časopisu The Lancet napsal: "Pokud je konopí čisté a obezřetně užívané, můžeme je považovat za jednu z nejcennějších medicín, jaké má lékařská věda k dispozici."

 

 


Návrat k léčbě konopím


Odklon od užívání konopí v medicíně nastal až na přelomu 19. a 20. století s hromadným rozšířením aplikace léků injekcemi. Většina aktivních složek této byliny se totiž nerozpouští ve vodě, ale pouze v alkoholu nebo tuku, a není proto vhodná pro injekční použití. Používání injekcí v medicíně se tehdy stalo přímo módní záležitostí a lékaři o konopí ztratili zájem. S nástupem nových vědeckých objevů a technologií se na trhu objevily nové a převratné léky, jejichž zázračnost se později často ukázala být jen prázdným slibem, a na konopí se nadlouho téměř zapomnělo. Teprve v posledních desetiletích minulého století se jeho použití pro léčebné účely opět dostalo do popředí zájmu lékařů, kteří je začali víceméně systematicky zkoumat.

V USA se již po dlouhá léta pod obchodním názvem Marinol vyrábí lék dronabinol obsahující syntetický THC, který pomáhá při chemoterapii a výrazně tlumí vedlejší účinky léků pro léčbu HIV/AIDS. V posledních letech se na trhu objevil první přírodní lék vyráběný z této rostliny - ústní sprej Sativex.


Proti konopí však stojí silná loby farmaceutických koncernů, kterým by následkem legalizace marihuany podstatně klesly příjmy za léky proti bolestem, úzkosti, depresím, nespavosti atd. Léčebné účinky konopí svým rozsahem představují přírodní a levnou alternativu k dnes vyráběným klasickým lékům a tím i nevítanou konkurenci farmaceutickému průmyslu.Léčebné využití konopí


Konopí obsahuje přibližně 600 známých látek, z toho však jen desetina patří do kategorie zakázaných kanabinoidů. V oblasti výzkumu léčebného působení konopí máme starou tradici – v 50. letech 20. století pod vedením Prof. Dr. Jana Kabelíka vypracovala olomoucká Universita Palackého rozsáhlou studii antibakteriálních účinků konopí, která je dodnes citovaná v mezinárodních odborných pramenech jako význačná a ojedinělá práce svého druhu.

Výsledky studie o léčbě konopím provedené ve Velké Británii (I. J. of Clinical Practice, 3/2005) jasně vyznívají ve prospěch účinnosti terapeutického působení konopí. Jedná se o dosud nejrozsáhlejší vědecký výzkum provedený na populaci 3000 chronicky nemocných pacientů s věkovým průměrem 53 let. Více než dvě třetiny dotázaných uvedly, že nikdy neužívali konopí k jiným než léčebným účelům.


Zjistilo se, že s klesajícím věkem stoupal zájem o tuto léčbu, takže do budoucnosti se dá předpokládat, že ještě vzroste podíl pacientů léčících se konopím. Ukázalo se, že překvapivě vysoký počet 32% chronicky nemocných pacientů se léčí nebo léčil konopím. Sledovaní pacienti konopí užívali většinou na roztroušenou sklerózu, chronické bolesti, neuropatie, deprese, artrózu, gastro-intestinální choroby, migrény, alergie, bolesti páteře, astma, nechtěnou ztrátu tělesné váhy a poranění míchy.


Tato bylina účinně pomáhá nejen v případě vážných nemocí, ale při lokální aplikaci v podobě tinktury nebo masti přináší úlevu a rychlé zhojení i při běžných zdravotních problémech, jakými jsou drobné oděrky, popáleniny, kousnutí hmyzu, různé plísně, furunkly a hnisavá ložiska, akné, výrony či zhmožděniny nebo menstruační bolesti. Zvláště dobře se osvědčuje při léčbě tzv. civilizačních nemocí a chorob spojených se stářím. Na rozdíl od mnoha klasických léků však tato přírodní medicína nemá téměř žádné závažnější škodlivé vedlejší účinky.


Antibiotické a antivirální účinky


Kanabinoidy mají výrazné antibiotické účinky, jak prokázaly výše zmíněné výzkumy provedené v Olomouci. Působí prakticky proti všem gram+ a některým gram- baktériím, dokonce i proti baktériím resistentním na klasická antibiotika. Výzkum provedený Dr. G. Lanczem v roce 1990 na Universitě v Tampě prokázal u THC silný antivirální účinek, který se úspěšně využívá při léčbě oparů (i pásových).

 


Arterioskleróza

Lékaři ve Švýcarsku provedli výzkum, kterým potvrdili, že konopí zamezuje ucpávání cév. Arterioskleróza je v podstatě chronické zánětlivé onemocnění považované za jednu z nejnebezpečnějších civilizačních nemocí, protože ve vyspělých zemích způsobuje více než polovinu úmrtí. Vědci využili již dávno známého faktu, že aktivní látky přítomné v konopí - kanabinoidy - mají protizánětlivý účinek.

 


Artróza a revmatismus


Studie britských vědců publikovaná koncem roku 2005 v časopise Rheumatology potvrdila účinnost konopí při léčbě revmatické artrózy. K aplikaci léčivých kanabinoidů byl použit ústní sprej Sativex nedávno vyvinutý firmou GW Pharmaceuticals. Jen malá část pacientů zaznamenala nějaké nepříjemné vedlejší efekty – motání hlavy, pocit omámení, sucho v ústech nebo lehkou nevolnost.

 


Astma

Konopí má příznivý vliv na průchodnost dýchacích cest a usnadňuje vylučování hlenů ze sliznic. Asi u 80% populace astmatiků je bez problémů snášeno i v kouřené formě, a mohlo by tedy úspěšně nahradit mnohé léky předepisované na astma, které často mají velmi nebezpečné vedlejší účinky (např. kortikoidy). Poslední výzkumy známého amerického vědce Dr. R. Melameda ukazují, že nadále již nebude možno označovat konopí za látku způsobující rakovinu.

Apoptóza buněk je proces, při němž příliš poškozené buňky "páchají sebevraždu". Nikotin aktivuje opačný proces, který buňkám zabraňuje odumřít. Při kouření (jakékoliv látky) se do dýchacích cest a kardiovaskulárního systému dostávají rakovinotvorné látky. Buňky poškozené kouřem odumírají, nebo se v opačném případě stávají rakovinovými buňkami. Právě proti této druhé, nežádoucí možnosti chrání kanabinoidy, které podporují apoptózu poškozených buněk.

 


Crohnova nemoc


První samostatná studie o terapeutických účincích konopí na toto chronické zánětlivé onemocnění zažívacího traktu (Morbus Crohn) provedená kalifornskou lékařskou společností Society of Cannabis Clinicians zjistila, jak v tlustém střevu funguje endokanabinoidový systém a že kanabinoidy napomáhají při obnově střevní výstelky. Zároveň s výrazným zlepšením symptomů se u pacientů užívajících konopí snížil příjem léků klasické medicíny.

 


Epilepsie, roztroušená skleróza, Parkinsonova nemoc, bolesti páteře a svalové křeče


Konopí pomáhá asi u 60% epileptiků, snižuje frekvenci i intenzitu záchvatů, ale neohrožuje jejich zdraví nebezpečnými vedlejšími účinky jako u klasických léků. S podobnou účinností působí i u pacientů s roztroušenou sklerózou, jimž pomáhá proti odumírání nervů. Konopí je rovněž účinné v případě Parkinsonovy nemoci. Výzkum provedený v letech 2002-2004 týmem českých vědců pod vedením Dr. E. Růžičky prokázal, že kanabinoidy příznivě ovlivňují především bradykinezi a že pro ovlivnění příznaků PN je důležité pravidelné dlouhodobé užívání malých dávek konopí. Požívané vnitřně nebo ve formě obkladu či masti je konopí účinným prostředkem i proti bolestem páteře a svalovým křečím.

 


Problémy se snášením chemoterapie


Konopí se díky svému antiemetickému účinku skvěle osvědčilo při chemoterapii pacientů trpících rakovinou nebo AIDS. Navíc podporuje chuť k jídlu a tím jim napomáhá při rekonvalescenci.

 

 

Rakovinové nádory


První experiment, který prokázal protinádorové účinky konopí, proběhl v roce 1974 v Medical College of Virginia za podpory americké vlády. Výzkum měl původně prokázat, že marihuana poškozuje imunitní systém. K velkému překvapení politiků však místo toho objevil, že THC zpomaluje šíření tří druhů rakoviny u myší - plicní rakoviny, rakoviny prsu a virální leukémie - a prodloužila život pokusných zvířat o 36%.


Americká vláda výsledky výzkumu zatajila, ale v roce 1988 tým španělských vědců objevil, že THC selektivně navozuje programovanou smrt buněk rakovinových nádorů, aniž by se negativně zasáhly okolní zdravé buňky.

 


Stres, migrény a nespavost


Intoxikace konopím navozuje stav relaxace a lehké eufórie, sníží se krevní tlak, roztáhnou se cévy a tělesná teplota slabě klesne. Terapeutický účinek je prokázaný u migrén i u nespavosti, organismus se celkově lépe vyrovnává s následky stresu.

 


Zelený zákal (glaukom)


THC snižuje nitrooční tlak, který je hlavní příčinou této nemoci postihující především osoby trpící cukrovkou. Na rozdíl od běžných preparátů používaných za stejným účelem konopí nezatěžuje játra ani ledviny a je účinnější.

 


Negativní účinky konopí versus jeho terapeutický přínos


Podle posledních meta-analýz zkoumajících výsledky studií o dlouhodobých účincích užívání konopí je riziko vzniku stavů úzkosti, paniky a paranoi neúměrně zveličováno. "Ve srovnání s mnohými léky, které lékaři svým pacientům předepisují, konopí je docela neškodná látka," tvrdí Donald Abrams, profesor medicíny na Kalifornské universitě v San Francisku (UCSF).

Podle meta-analytické studie o residuálních neurokognitivních účincích dlouhodobého užívání konopí z roku 2003 je možno pozorovat jistý negativní dopad na schopnost učit se a zapamatovat si nové informace, ale ostatní kognitivní funkce nebyly nijak narušeny. Vzhledem k terapeutickému přínosu konopí jsou tyto negativní účinky považované za nepříliš významné a z hlediska bezpečnosti léčby za přijatelné.


Britská vláda si nedávno nechala vypracovat vědeckou studii pro rozhodování o eventuálním přeřazení konopí zpět do vyšší třídy nebezpečnosti drog. Její závěry uvádějí, že konopí je sice potenciálně škodlivé a může představovat celou řadu zdravotních rizik, ale ta nejsou natolik podstatná, aby ospravedlnila reklasifikaci. Zpráva potvrdila, že riziko vzniku závislosti je u konopí podstatně nižší než u tvrdých drog. Vědci sice upozorňují na riziko zhoršení nemoci u schizofreniků, ale některé výzkumy naopak potvrdily, že uživatelé konopí byli sice výrazněji náchylní k deformacím poznávání, vnímání a ke zmatení, ale nejevili známky interpersonálního deficitu typického pro tuto poruchu. Studie neprokázala kauzální vazbu mezi užíváním konopí a rizikem "spuštění" schizofrenie nebo depresí a stavů úzkosti. Nejvýše se odhaduje zvýšení rizika vzniku schizofrenie u uživatelů konopí na 1%.

 


Lék pro Matku Zemi


Konopí však neléčí jen lidi a zvířata, ale je také velmi vhodnou plodinou pro rekultivaci starých povrchových dolů, hald a pozemních skládek, protože vytahuje z půdy těžké kovy a vytváří bohatou vrstvu humusu. Zemědělci si už dávno všimli, že tato rostlina odpleveluje jejich pole a zhodnocuje půdu, a tuto její vlastnost využívali při střídání plodin na obhospodařovaných pozemcích.


Konopí má pro laika až neuvěřitelný potenciál průmyslového využití i v mnoha dnešních průmyslových odvětvích. Z vlákna se vyrábějí nejen velmi kvalitní textilie, ale i papír a stavební materiály s výrazně příznivými ekologickými vlastnostmi, nebo se dá využít na výrobu recyklovatelných plastů. Je možno z něj vyrábět motorové palivo, které by mohlo nahradit ropné produkty.


Globální oteplování a smrtící hrozba závažných klimatických změn pro lidstvo představuje zřejmě to největší nebezpečí, s jakým se kdy za svoji existenci střetlo. Bude třeba nalézt úplně nové způsoby získávání energie, které již nebudou ohrožovat životní prostředí. Mezitím však musíme zajistit pokrytí poptávky energie a surovin z co nejčistších a pokud možno obnovitelných zdrojů.


Pokud by se lidstvo vydalo touto cestou a začalo jako základny průmyslové výroby místo fosilních paliv využívat konopí a jiné technické plodiny, zachovalo by pro další generace ložiska těchto vzácných zdrojů a napomohlo by řešení současné hrozby nepříznivého klimatického vývoje.


Bushka Bryndová, 8. února 2006


Vyšlo: Sedmá generace 2/2006

 

Převzato:  http://www.bushka.cz/

 

 

 

 

Joint pred Úradom vlády

  

 

Joint pred Úradom vlády


V Česku a na Slovensku fajčí marihuanu každý piaty študent. Tam ich počet klesá, tu rastie. A rozdiel je aj v tom, že slovenskí študenti sú za fajčenie trávy jednou nohou za mrežami. Represia ich však neodrádza.


V pošte mi pristála správa strany SaS, ktorá reaguje na „otvorenie témy dekriminalizácie marihuany predstaviteľmi strany Smer“. Po niekoľkodňovej konopnej kanonáde v médiách ma to trošku naštvalo. Nie preto, že sa politická strana v predvolebnej kampani prebudila, ale pretože predstavitelia strany Smer žiadnu tému de〜kriminalizácie neotvorili.


Tému otvorila česká vláda, ktorá spresnila, aké množstvo marihuany môžu ľudia mať a následne Český rozhlas, ktorý donútil odpovedať podpredsedu vlády Dušana Čaploviča. Ako reportér Českého rozhlasu som žiadal o individuálny rozhovor, ale ten mi jeho ľudia neumožnili, a tak som sa musel opýtať na tlačovej konferencii. Odvtedy žije náš dialóg vlastným životom.


0,6 gramu


K otázke ma primal Richard P., tridsaťročný muž, ktorý žije v Bratislave. Má dve zamestnania, aby utiahol nájomné a živobytie. Pre 0,6 gramu rastliny musel pred časom zaplatiť pokutu 10-tisíc korún, to keď mu policajti prehľadali auto a našli zvyšky lístkov.


Druhý raz u neho objavili 1,6 gramu a vtedy už dostal šesť mesiacov s podmienečným odkladom na dva roky. Ak ho chytia tretí raz, pôjde na pol roka do väzenia, stratí prácu, prestane platiť dane a štát bude financovať jeho pobyt a ostrahu vo väzení.


To je hlavný dôvod, prečo mnohé vlády sveta začínajú ukazovať tolerantnejšiu tvár a fajčiarov marihuany nechávajú na pokoji. Ani zdravotní experti nič zásadné nenamietajú, naopak liečbu konopou si osvojujú aj lekári.

 

 


Málo pre 21. storočie


Dušan Čaplovič zodpovedný za drogovú problematiku odpovedal, že žiadne zmeny zákona v prospech legalizácie nepripravuje. Avšak chce zmeniť podmienky tak, aby užívatelia drog dostávali alternatívne tresty. Podľa Čaploviča by sa mali liečiť a prevychovať.


Tento názor svedčí o tom, že vicepremiér nemá dostatok informácií alebo dáva prednosť svojej osobnej skúsenosti, ktorá však už pre 21. storočie neplatí. Preto ani slovo o dekriminalizácii, o ktorej svojho času, ešte ako opozičný poslanec, hovoril Robert Fico.
Represia nič nezmenila


Nariadenie českej vlády, ktoré povoľuje pestovanie rastlín a držbu 15 gramov marihuany, prekvapilo. Je to však výsledok dlhodobého tlaku aktivistov. Nedokážem si predstaviť, že by si 50 ľudí zapálilo jointa pred slovenským Úradom vlády, tak ako to urobili fajčiari marihuany v Prahe.


Rovnako by som žasol, keby slovenský časopis vyhlásil súťaž o najkrajšiu fotografiu vlastnoručne vypestovanej konope. Alebo keby nejaký riaditeľ strednej školy verejne podporoval legalizáciu prírodných drog.


V Česku a na Slovensku fajčí marihuanu každý piaty študent. Represia nič nezmenila. Rozdiel je v tom, že slovenskí študenti sú jednou nohou v krimináli. Napriek tomu počet fajčiarov marihuany na Slovensku stúpa, na rozdiel od Česka. Politici však zákony sami od seba nezmenia, niekto ich k tomu musí prinútiť. V „liberálnom“ Česku to trvalo 15 rokov.

Som zvedavý, kedy si niekto pred Úradom vlády zapáli ako prvý.

Autor je spravodajca ČRo na Slovensku


Čítajte viac:

http://komentare.sme.sk/c/5165434/joint-pred-uradom-vlady.html#ixzz0aVbsVFmt

 

 

 

 


Mechanical Space Elves

 

 

Quantum Dimensions of a Human

 

 

Tides of History

 

 

Mirror Gate

 

 

Shaman

 

 

The Green Green man

 

 

PeaceoutBaby

 

 

http://komentare.sme.sk/

 

 

 

 

 

Marihuana nezpůsobuje rakovinu plic

 

 

 

 

Naopak, nová detailní studie kuřáků marihuany a tabáku ještě ke všemu naznačuje, že THC má přes nepříznivý obsah dehtu a dalších rizikových látek v jointech na plíce pozitivní vliv.


Kdyby bylo konopí seté (Cannabis sativa) neznámé a z ničeho nic by jej v nějakém odlehlém pohoří objevila výprava lovců farmaceuticky zajímavých rostlin, stala by se z něj naprostá vědecká senzace, průlom v medicíně.


Tak to vidí světově vlivný The Economist z 27. dubna 2006 a rozhodně nepřehání. V posledních letech přichází záplava pozoruhodných studií marihuany, které shledávají skoro až zázračné možnosti využití této atraktivní dvoudomé rostliny z čeledi Cannabaceae v mnoha oblastech medicíny. Od obezity po rakovinu, výzkum ukazuje, že pestrý koktejl biologicky aktivních látek z konopí je dobrý snad úplně na všechno. Proč tedy není z konopí vědecká senzace už dávno? Každý, kdo někdy byl teenagerem ví, že konopí má zajímavé účinky a kvůli nim pohnutý osud. V současné době existují dvě linie vědeckého výzkumu konopí, ve svých důsledcích pozoruhodně protichůdné. Studium medicínského využití konopí je takový mladší, chudší a mnoha lidmi nechtěný sourozenec rozsáhlého výzkumu štědře dotovaného především americkými úřady. Ten opomíjí veškerý možný přínos konopí a soustředí se výhradně na jeho negativní účinky.


Tento výzkum jede na jednoznačnou politickou objednávku, přání je v něm často otcem myšlenky. Bývá kritizován pro nejrůznější manipulace s daty nebo metodickými postupy. Kdyby byl objektem takového výzkumu dejme tomu čaj, už dávno by ho zakázali. Má propagandistické cíle, snaží se dokázat nebezpečnost marihuany a tím ospravedlnit její ostrakizaci, případně odradit její obdivovatele. Kupodivu, přes masivní podporu státní správy se mu to nedaří a nedaří. Fanoušci marihuany z něj mají legraci a kromě toho se postupně vynořují práce, které mnohé mýty o marihuaně vyvracejí jako bláboly.


K nim se řadí i nová přesvědčivá studie týmu Donalda Tashkina z David Geffen School of Medicine, Los Angeles. Autoři využili registr rakovinných onemocnění University of South California Tumor Registry. S jeho pomocí zahrnuli 611 osob z okresu Los Angeles s rozvinutou rakovinou plic, 601 osob s rozvinutou rakovinou v oblasti hlavy nebo krku a k nim 1040 osob bez rakoviny, ale odpovídajícího věku, pohlaví a místa bydliště.


Výzkum se týkal jen osob mladších 60-ti let, což není nic divného, starší lidé se velmi pravděpodobně nesetkali s marihuanou během svých teenagerských let, kdy je užívání marihuany v průměru nejintenzivnější. Naopak, generace hippies, která se s marihuanou spřátelila v šedesátých letech, je podle autorů právě ve věku, kdy se rozvíjí nejvíc nádorových onemocnění.

Vybrané osoby byly dotázány na celoživotní užívání marihuany, tabáků, alkoholu i dalších drog. Badatele dále zajímaly jejich stravovací návyky, zaměstnání, rodinné poměry včetně výskytu nádorových onemocnění a poměry sociální a ekonomické. Nejčilejší kuřáci marihuany mezi nimi zvládli přes 22 000 jointů za život.


A jak to dopadlo? Badatelé byli, jak sami přiznali, šokováni. Patří totiž spíše k těm, co se snaží doložit zhoubnost záliby v konopí. To mimo jiné podstatně zvyšuje důvěryhodnost výsledků. Ani ti nejtěžší kuřáci marihuany podle jejich závěrů nepodstupují zvýšené riziko rakoviny. Lidé, co kouří marihuany víc, netrpí více nádory, než ti co ji kouří míň a dokonce ani než ti, co ji nekouří vůbec.


Studie naopak odhalila přesvědčivý vztah mezi rakovinou a kouřením tabáku. Lidé, co kouří 2 a více krabiček cigaret denně mají 20krát vyšší šanci potkat rakovinu plic. Čím víc kuřáci kouří, tím víc jim hrozí rakovina plic a rakoviny oblastí hlavy a krku. To je v souladu s mnoha předešlými pracemi na toto téma. Hezky to dokládá, že použitá metodika skutečně fungovala a že není tak snadné zpochybnit závěry ohledně marihuany.


Je to komické a autoři studie jen nechápavě krčí rameny. Předešlé studie tvrdily, že dehet z marihuanových jointů obsahuje o 50% vyšší koncentrace chemických látek souvisejících s rakovinou plic, než je tomu v případě tabákových cigaret. Vykouření jointu zanechá v plicích čtyřnásobně více dehtu oproti vykouření odpovídajícího množství tabáku. Jointy se stále ještě balí ručně, nikoliv průmyslově, díky čemuž se kouř v jointu méně filtruje a vy vdechnete více škodlivých částic. Jen málokdo si balí marihuanu do dutinek s filtrem. A konečně, jointy se kouří většinou jinak než cigarety, důkladně se šlukují. Statistika praví, že marihuanový kouř zůstává v plicích průměrně čtyřnásobek doby oproti kouři tabákovému, což plíce dále zatěžuje.

Tohle je snad i pravda, i když, jak ukazují četné zkušenosti s drogovým výzkumem z poslední doby, angažovaným protidrogovým vědcům pracujícímu na státním drogovém grantu je dobré nevěřit ani nos mezi očima. Ale přes to všechno, nevede ani to nejtěžší kouření marihuany k pozorovatelnému nárůstu rakovinných onemocnění. Buď to lze vysvětlit tak, že jsme příčinám rakoviny plic tragicky neporozuměli a pozorované rakovinné bujení kuřáků tabáku je důsledkem něčeho úplně jiného. Anebo, a s tím spekulují i autoři této studie, látky obsažené v marihuanovém kouři nějak brání rakovinnému bujení.


Kupodivu nejspíš platí druhá možnost. Už se nějaký čas ví, že podle všeho THC potlačuje růst minimálně některých nádorů. Jen se o tom moc nemluví, aby to ošklivou marihuanu náhodou neprezentovalo jako lék na rakovinu. Pro případné zájemce, hezké review je například Guzmán 2003 (Nature Reviews 3: 745-755).


Proč vlastně někteří lidé nemají marihuanu rádi? Nějaká zdravotní rizika nepochybně přináší, ale která látka ne? Není známá smrtelná dávka pro člověka, protože ještě nikdo nikdy v přímém důsledku požití nezemřel. Pro kriminální kruhy je zajímavá ve svém důsledku jen a pouze díky tomu, že je zakázaná. Ekonomové včetně těch světových jmen si nad kriminalizací marihuany významně klepou na čelo. Nakonec asi bude mít pravdu JXD, jenž vidí klíčový problém v nesnášenlivosti náboženství. Pro některé horlivé věřící je, zdá se, těžké překousnout, když někdo dosahuje zážitku jinak než modlitbičkou. Od toho se pak odvíjí celá válka proti drogám. Odnášejí to nešikové jako Honza Chromý, přistižený a vlastními pedagogy udaný policii za krabičku méně než velkého množství sušené naděje farmacie třetího tisíciletí.


Pozn. Zayko5:

Autor pravdepdobne modlitbou duchovný zažitok dosiahnuť nedokáže, a preto podľa mňa trocha zbytočne kalí naboženskú vodu.. Samozrejme kresťanská cirkev tiež zohrala svoju úlohu, hlavne v stredoveku, kedy mala moc a kedy zaradila marihuanu medzi zakázané čarodejnícke byliny. Myslím si ale, že hlavné príčiny zákazu pestovania marihuany v dnešnej dobe treba hladať inde. Jedna z nich, ktorá priamo vyčnieva aj z tohoto článku sú priamo zázračné liečivé účinky marihuany, ktoré ju predurčujú aby sa stala všeobecne ľahko dostupným a lacným medikamentom, čo ale určite nie je v ekonomickom záujme farmaceutickej a medicínskej mafie. Samozrejme tiež zmeny vedomia, ktoré je možné s použitím tejto božskej rastlinky dosiahnuť sú dôležitým faktorom zákazu pestovania a užívania, nakoľko, ľudia, ktorí sa s jej pomocou poznávajú sa duchovne rozvíjajú, ich hodnoty sa menia od túžby ovládať a vlastniť smerom k láske, nenásilnej zábave a porozumeniu a preto štát stráca síce nemysliacich ale poslušných občanov a korporácie strácajú zákazníkov. V záujme udržania moci štátnej správy a rastu trhovej ekonomiky je preto marihuanu zakázať. Niektoré ďalšie dôležité ekonomické a mocenské dôvody zákazu pestovania tejto zázračnej rastliny sú popísané v článku Podivný příběh trávy.

 

 

http://www.mwm.cz/

 

 

 

Najvyšší súd ČR: Pestovať marihuanu je legálne

 

 

 

Napriek zložitému jednaniu s úradníkmi i napriek nájazdom neinformovaných fajčiarov marihuany sa minulý rok podarilo na súkromnej ekofarme v Sasove pri Jihlave zozbierať úrodu z takmer dvojhektárového poľa. Predstavuje to viac ako dve tony zrelých semien technického konope pre potravinárske účely. Ekofarmár sa tak stal jedným z priekopníkov obnoveného pestovania konope na českej Vysočine.


Priemyselné využitie konope je široké: Výroba textílií, stavebno-izolačných doplnkov, alebo výplní v automobilovom priemysle. Pazderie, medziprodukt v podobe úlomkov zo stoniek, sa dá použiť ako alternatívne palivo. Konopné semená sa lisujú pre použitie v kozmetickom priemysle, používajú sa aj ako krmivo.


Každý môže beztrestne pestovať konope, z ktorého sa vyrába marihuana. Podľa rozhodnutia Najvyššieho súdu sa trestného činu dopustí len ten, kto rastliny usuší a začne z nich vyrábať drogu. Píše to dnešná Mladá fronta Dnes. V budúcnosti by sa verdiktom mala riadiť polícia a všetky súdy.


"Pestovanie konope nemožno považovať za výrobu drog," odôvodnil rozsudok Najvyššieho súdu Eduard Teschler. Rozhodol tak už minulý rok, ale verdikt sa dostal na verejnosť až teraz a upozornil naň časopis Reflex .


Najvyšší súd posudzoval prípad Mojmíra Miklica a Hany Tiché z dediny v Kráľovohradskom kraji, ktorí boli po prvýkrát odsúdení na základe toho, že mali pole s 500 rastlinami konope. Hájili sa tým, že ho používali na zdravotné účely.


Kráľovohradských pestovateľov nakoniec súd potrestal až na druhýkrát, po doplnení dôkazov. "Podarilo sa im dokázať, že konope aj spracovávali," povedala pre MfD hradecká žalobkyňa Petra Rademacherová.


Česká polícia varovala pred pestovaním marihuany, pretože pestovanie konope českí muži zákona naďalej považujú za trestný čin.


Národná protidrogová centrála (NPC) tak dnes reagovala na údajne mylné zovšeobecnenie záveru Najvyššieho súdu ČR, že trestné nie je samotné pestovanie marihuany, ale až následne sušenie rastlín a úprava na použitie tejto ľahkej drogy. Podľa NPC sa rozhodnutie súdu vzťahuje na jeden-jediný prípad a nemožno ho zovšeobecňovať.


Trestné je tak každé pestovanie konope, ktoré obsahuje viac ako 0,3 percenta účinnej látky THC, spresnil dôstojník NPC Břetislav Brejcha.


Podľa rôznych výskumov a odhadov marihuanu v Česku vyskúšala asi pätina mladých ľudí vo veku od 15 do 34 rokov.


Česká NPC ročne zabaví v krajine vyše sto kilogramov marihuany a rádovo asi 2000 kusov rastlín konope. Ide pritom pravdepodobne iba o zlomok toho, čo si najmä mladí ľudia v krajine sami dopestujú. Nedávno sa prišlo v Česku dokonca na skupinku študentov, ktorá pestovala marihuanu na vysokoškolskom internáte v skrini, kde bol okrem stáleho osvetlenia aj dômyselný zavlažovací systém. Pestovateľov odhalila až porucha zavlažovania a vytopenie inej izby.

 

 

Převzato:  http://www.sme.sk/

 

 

 

 

Obama povolil marihuanu. Na lekárske účely

 

 

 

Washington - Administratíva amerického prezidenta Baracka Obamu nebude žiadať zatknutie užívateľov a dodávateľov marihuany pre lekárske účely, kým sa budú riadiť štátnymi zákonmi. Vyplýva to z nových smerníc, ktoré dnes predložia federálnym prokurátorom dvaja predstavitelia amerického ministerstva spravodlivosti.

 


 

Obama verzus Bush


Prokurátorom bude podľa nich povedané, že nie je dobrým využitím ich času zatýkať ľudí, ktorí užívajú alebo poskytujú marihuanu v prísnom súlade so štátnymi zákonmi.


Nové smernice sú značným odklonom od politiky predchádzajúcej administratívy exprezidenta Georgea W. Busha, ktorá nástojila na tom, že bude pokračovať v presadzovaní federálnych zákonov zakazujúcich marihuanu bez ohľadu na štátne zákony.


V USA povoľuje užívanie marihuany na lekárske účely 14 štátov, Aljaška, Kalifornia, Colorado, Havaj, Maine, Maryland, Michigan, Montana, Nevada, Nové Mexiko, Oregon, Rhode Island, Vermont a Washington.

 

 


Výnimočná Kalifornia


Kalifornia je medzi nimi výnimočná veľkým množstvom lekární-obchodov, kde sa predáva marihuana. Takéto obchody má aj Colorado, a Rhode Island a Nové Mexiko sú na ceste k poskytnutiu licencie dodávateľom marihuany.


Predstavitelia USA uviedli, že vláda bude naďalej trestne stíhať tých, ktorí využívajú marihuanu na lekárske účely na zakrývanie ďalších nelegálnych aktivít.


Správa vyzýva prokurátorov, aby sa zaoberali takými prípadmi súvisiacimi s marihuanou, ktoré sú spojené s násilím, predajom pre maloletých, praním špinavých peňazí alebo ďalšími kriminálnymi činmi.

 

 

Převzato:  http://aktualne.centrum.sk/

 

 

 

 

 

Podivný příběh trávy

 

 

 

Proč je konopí ilegální? Nejsou náhodou hlavním důvodem zájmy ropného a chemického průmyslu? Diskuze o legalizaci či kriminalizaci drog, které se nesmějí dělit na lehké a tvrdé, máme ještě v živé paměti, stejně jako případy, kdy byli lidé uvězněni pro pár marihuanových cigaret.

Není pochyb o tom, že se s nástupem nové vlády v tomto směru nic nezmění a vášnivě diskutovat se bude dál. Lidé, kteří si vydobyli právo rozhodovat o tom, co smíme a co ne a co je pro nás nejlepší, budou nejspíš ještě dlouho marihuanu považovat za ďábelské zlo. Pozoruhodné přitom je, že tomu tak v západních společnostech nebylo vždy. Názor na konopí se vlastně změnil poměrně nedávno. Otázkou je proč.

 

 


Zázračné konopí


V letech 1901-1937 Ministerstvo zemědělství USA pravidelně označovalo konopí za plodinu, která má čáku stát se v Americe tou nejpěstovanější. Časopis Popular Mechanics v roce 1938 vychválil konopí jako "multimiliardovou plodinu" a redaktoři Mechanical Engineering Magazine ho opěvovali "coby nejziskovější a nejžádanější plodinu, kterou vůbec lze pěstovat". Chvála byla na místě, byť přišla poněkud opožděně, protože konopí bylo populární už tisíce let předtím. Byla z něj vyrobena nejstarší známá dochovaná látka, která pocházela z období asi osmi tisíc let před naším letopočtem. Přibližně od prvního tisíciletí před naším letopočtem až do 18. století bylo konopí nejrozšířenější zemědělskou plodinou, z níž se vyráběly látky, olej na svícení, papír, kadidlo, potravinářský olej nebo léky.


Nádavkem pak ještě konopí poskytovalo významný zdroj proteinů jak pro lidi, tak hospodářská zvířata. Z dnešního pohledu nám připadá neuvěřitelné, že v letech 1763 až 1767, kdy byla v USA špatná úroda, byli farmáři ve Virginii trestáni za to, že nepěstují konopí. Mimochodem, originál americké Deklarace nezávislosti byl sepsán na konopném papíře, prezidenti George Washington a Thomas Jefferson konopí pěstovali na svých farmách a z konopné látky byla sešita i první americká vlajka. Papírna Benjamina Franklina vyráběla z konopí, čímž umožnila čerstvě nezávislým koloniím vydávat vlastní noviny, aniž by musely být závislé na dodávkách papíru z Anglie.


Konopná vlákna extrahovaná z cannabisu byla po staletí používána také k výrobě textilu, provazů, plátna, papíru a dalších produktů. Byl to sice poměrně složitý proces, ale jeho namáhavost byla vyvážena výsledkem. Konopí je měkčí, více hřeje a více odpuzuje vodu než bavlna, a přitom je třikrát pevnější. I proto se udrželo hned vedle populární bavlny jako druhý hlavní zdroj vlákna až do třicátých let minulého století. V té době se také vědělo, že tisk novin na papíře z konopí snižuje náklady na polovinu a vědci teprve začali objevovat lékařské účinky marihuany. Jen v roce 1935 bylo navíc v USA při výrobě barev a laků zpracováno takřka 80 milionů kilogramů konopných semínek. Konopný průmysl byl v rozmachu a podle střízlivých odhadů by dnes dosahoval objemu asi 500 miliard dolarů ročně, kdyby? kdyby do hry nevstoupila skupina průmyslníků, kteří si rozvoj průmyslu ve 20. století představovali úplně jinak.Bulvární hysterie


Konopí začalo totiž mnohé ohrožovat. Levný a trvanlivý konopný papír byl trnem v oku mediálního magnáta Williama Randolpha Hearsta, před jehož papírenskou divizí, využívající jako surovinu dřevo, byl výhled na milionové ztráty a případný bankrot.

Totéž se týkalo mnohých papíren a dřevařských firem. V roce 1937 si navíc dnešní chemický gigant DuPont nechal patentovat způsob výroby umělých vláken z ropy a uhlí a novou technologii výroby papíru z dřevěné drtě. Všem těmto mocným bylo jasné, že s levným konopím nemohou soutěžit, ale když už do svých projektů vložili desítky a stovky milionů, museli jednat. První zákonodárný útok na konopí vycházel z národního zákona o střelných zbraních z roku 1934.


Zákon sice prodej zbraní jako takových nezakázal, ale ve jménu bezpečnosti občanů na něj uvalil daň ve výši 200 dolarů (v dnešním kurzu asi 4000 dolarů), čímž se legální nákupy značně prodražily. Jako první podobný postup proti konopí použil generální rada ministerstva financí Herman Oliphant a svůj zákon o dani z marihuany předložil Kongresu ke schválení v dubnu 1937. Podporovalo ho Hearstovo bulvární impérium: na titulních stranách přinášelo fotografie havarovaných vozů, v nichž se našla alespoň jedna marihuanová cigareta, zatímco autonehody způsobené pod vlivem alkoholu - podle statistik jich bylo až tisíckrát víc - se odsouvaly na zadní stránky.


"Negři a Mexikánci si pod vlivem trávy dovolí stoupnout bělochovi na stín a smát se!"


Hearst své čtenáře varoval, že černoši pod vlivem marihuany znásilňují bílé ženy a stejnou hrozbou pro bílé je jazz, směska "satanismu a voodoo". Jeho redaktoři dokonce popisovali, že si "negři a Mexikánci" pod vlivem marihuany dovolí stoupnout bělochovi na jeho stín, podívat se mu do očí, pak si prohlédnout jeho ženu a dokonce se při tom i zasmát. Jen si představte tu hrůzu a opovážlivost!

Titulky typu "Marihuana z hodného chlapce udělala za 30 dní zloducha!" nebo "Hašiš vybízí uživatele pít lidskou krev!" spolehlivě vyvolaly mezi čtenáři paniku. Málokdo z nich si uvědomoval, že motivem celé té hysterie jsou jen a jen peníze, a tak začali své děti před tou ďábelskou plodinou chránit.

 

 


Zákon bez argumentů


Proti marihuaně však rozhodně nevystupovali všichni. K výjimkám patřila například Americká lékařská asociace (AMA). Její významný představitel James Woodward při senátním slyšení ohledně zákona o dani z marihuany prohlásil, že tvůrci zákona ve skutečnosti nepředložili žádný argument a všechny své teze opírají o palcové titulky bulváru. AMA navíc až dva dny před jednáním o zákonu zjistila, že ono proklínané "vražedné semínko z Mexika", o němž se v návrhu zákona hovořilo, je ve skutečnosti cannabis sativa, rostlina, z níž se v té době vyráběla celá řada léků. "Nerozumíme, proč byl tento zákon v tajnosti připravován dva roky, aniž by se na něm mohla podílet odborná obec, nemluvě o tom, že o něm ani nevěděla," prohlásil při slyšení dr. Woodward.


Navzdory protestům AMA byl ale zákon v prosinci 1937 schválen a v následujících několika letech šéf Federálního úřadu pro narkotika Harry Anslinger vznesl obvinění více než třem tisícům lékařům za to, že předepisovali "nezákonné léky" vyráběné z cannabisu. I proto AMA o dva roky později svůj boj vzdala a ustoupila od léků na bázi konopí. Právě Harry Anslinger sehrál v kriminalizaci marihuany klíčovou roli. Do čela Federálního úřadu pro narkotika ho dosadil jeho strýc Andrew Mellon, majitel a největší podílník Mellon Bank, v té době šesté největší banky v USA, která navíc od roku 1928 spravovala a dodnes spravuje finance koncernu DuPont. Anslinger proslul svým projevem v Kongresu, v němž tvrdil, že padesát procent všech zločinů páchají "Hispánci, negři a Řekové obvykle pod vlivem marihuany". Statistiky FBI přitom jasně hovořily o tom, že až 75 procent všech vražd bylo v USA spácháno pod vlivem alkoholu. O pár let později Anslinger odhodil argumenty o agresivitě a varoval Kongres USA, že komunisté používají marihuanu jako nástroj, kterým chtějí americké vojáky proměnit v pacifisty?

 

 


Blud trvá


Tento myšlenkový veletoč však už nic nezměnil na tom, že konopný průmysl v USA i jinde ve světě zašel na úbytě a uvolnil cestu jen těžko vyčíslitelným ziskům petrochemického průmyslu a přidružených odvětví. Marihuana i konopí jako takové se stalo ilegální a "nebezpečnou" drogou, možná dokonce i metlou lidstva. Miliony lidí po celé planetě strávily kvůli marihuaně dohromady miliony let ve vězeních, přičemž další miliardy vynakládají státy světa na to, aby je ve vězeních udržely a pravidelně jim dodávaly nové spoluvězně. Ale to už známe všichni z každodenní reality. Zvláštní příběh, že?


Foto: ČTK a profimedia.cz

 

 

Převzato:  http://www.mfplus.cz/

 

 

 

 

 

Rumunští farmáři krmili krávy konopím

 

 

 

25. září 2006 10:43

 

 

Na pět rumunských farmářů si došlápla policie kvůli kurióznímu "zločinu". Krmili totiž své krávy konopím. Vykutálení rolníci z župy Botošani se hájili tvrzením, že díky rostlině, z níž se vyrábí halucinogenní hašiš a marihuana, nadojili více mléka.


Muži ve věku od 57 do 82 let prý nevěděli, že pěstováním konopí na svých polích porušují zákon. "Pěstovali jsme to proto, že to krávám chutnalo, a šťastné krávy dávají více mléka," prohlásil rolník Ion Astarastoaie.


Konopí se na Balkáně dlouhodobě velmi dobře daří. Farmáři v Albánii jsou největší pěstitelé této rostliny v Evropě. Hlavním důvodem pro pěstování konopí je ovšem v jejich případě hlad.

Až donedávna bylo největším centrem pěstování městečko Lazarat. Místní obyvatelé před dvěma lety dokonce neváhali střílet na vrtulník italské policie, která se snažila jejich pole vyfotografovat.

Až vláda premiéra Saliho Berishi, který se dostal k moci v roce 2004, se rozhodla proti produkci konopí razantně zakročit. Letos v srpnu v Lazaratu policie vytrhala a zabavila 1600 rostlin. Ani to ale nezachránilo šéfa místní policie před ztrátou místa, když se na něj provalilo, že bral úplatky jak od pěstitelů, tak od pašeráků.


Marihuana stojí už několik let v čele celosvětové oblíbenosti drog. V Evropě k jejím pěti největším uživatelům patří i Češi. Podle zpráv Evropské unie se této "libůstce" věnuje 23 procent mladých lidí

 

 

Převzato:  http://zpravy.idnes.cz/

 

 

 

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

  

 

Technika stříbrného štítu

 

 

Technika stříbrného štítu působí na naše léčení. Je to technika bioregenerace, která nám dává naději se uzdravit. Uzdravit se ze svých nemocí, ať už to jsou nemoci fyzické, či psychické. Tento štít byl běžně znám mezi kněžími starověkého Egypta a byl velmi oblíben, protože velmi rychle pomáhal v léčení. Stříbrný štít se drží staroegyptských iniciačních zasvěcení a pracuje s jemně stříbrnou energií, která doslova zvedne člověka ze smrtelné postele. I když nejste nemocní, tak působí jako nějaká preventivní barikáda před viry, bakteriemi a plísněmi. Tento štít je taky zajímavý v tom, že když ho máte na sobě seslaný a přijdete k nemocnému, tak dotyčný se cítí o hodně lépe ve vaší blízkosti. Štít léčí nemoci virového, bakteriálního nebo plísňového původu, dále je účinný na různé alergie, přes potíže s dýcháním až po úzkost. Dále pomáhá vstřebávat krev z vnitřního krvácení, reguluje krevní tlak, teda alespoň se snaží docílit tlaku 120 na 80. Dokonce se dokáže vypořádat i s těmi nejagresivnějšími formami rakoviny. A samozřejmě pomáhá rozpouštět blokády v mozku. Působí i na psychické nemoci. Přes různé deprese, až po čištění negativních emocí. Pomáhá bioregeneraci těla po mozkové příhodě a tlumí bolest. Snaží se také vyléčit poškozené smysly, jen nečekejte, že si poškozené smysly s tímto štítem vyléčíte rychle. Bude záležet na míře touhy se uzdravit a kolik energie dáte do štítu. Takže tento štít se dá aplikovat i na poruchy zraku, řeči a sluchu, přes neurologické poruchy, až po ztrátu hybnosti, ztrátu čichu nebo chuti. Jistě jsem nevyjmenovala všechno, na co lze tento štít použít, ale to můžete lehce zjistit, až ho sami na sobě začnete praktikovat.


Musím ale také upozornit, že tento štít si neporadí s tzv. nemocemi způsobenými karmickým zatížením a s průvodními jevy, které lze označit jako transformace 2012 a přímo souvisí s nynější nebývalou aktivitou na našem Slunci. Ale nezoufejte i na toto existuje štít, jenže je podstatně náročnější, a proto tady jeho techniku nepředkládám.

 


Tak a teď přejděme přímo k technice stříbrného štítu.


Fáze 1. Pohodlně se posaďte do polohy, kdy budete mít rovnou páteř. Vizualizujte před sebou pomocí šesté čakry Stříbrný Symbol Hexagramu (pro ty, co by chtěli vědět, proč zrovna hexagram, tak řeknu tolik, že hexagram ve skutečnosti bude znamenat symbol, pro zaštítování našeho MerKaBa biopole). Až se před vašima očima objeví v dokonalé plastické podobě, že byste ho mohli uchopit, pak:


Nádech: Při nádechu do sebe (do šesté čakry) vtáhněte Stříbrný Symbol Hexagramu. Vnikne do vás mezi očima. Nyní se nachází tento symbol ve vaší šesté čakře uprostřed mozku.


Výdech: Při výdechu prociťte Stříbrný Symbol Hexagramu uprostřed vašeho mozku, udržujte na něm pozornost


Fáze 2. Teď začneme s další Fází tvoření štítu.


Nádech: Při nádechu přesuňte z šesté čakry Stříbrný Symbol Hexagramu nahoru do sedmé korunní čakry, což bude startovní pozice, pro vytvoření stříbrného štítu.


Výdech: Při výdechu protlačte tento symbol světelnou trubicí vertikálního směru středem těla, na které jsou umístěny vaše čakry a až dosáhne Stříbrný Symbol Hexagramu vaší kořenové čakry, tak zapomeňte na vaše tělo, staňte se vědomě Stříbrným Symbolem Hexagramu a pokračujte dále se Stříbrným Symbolem Hexagramu mimo tělo pod vašima nohama, stále vertikálním směrem, skrze Zemi, až do planetárního jádra Země. Připravte se na to, že jakmile vystoupí Stříbrný Symbol Hexagramu z vaší kořenové čakry a bude pokračovat dále, až do planetárního jádra Země, tak to bude šíleně rychlá jízda a hodně zvláštní pocit. Až uslyšíte šlehnutí, tak to bude znamenat, že jste právě dosáhli středu zemského jádra.


Fáze 3. Nyní jsme uprostřed zemského jádra.


Nádech: Vizualizujte si, že uprostřed zemského jádra vidíte kotouč (diskovitý tvar) a přesně uprostřed toho kotouče je Stříbrný Symbol Hexagramu, který je nyní vaším vědomím. Kotouč bude mít jemně stříbrný krystalický tvar.


Výdech: Při výdechu se stříbrný kotouč krystalického tvaru doslova rozvibruje (pulzace) a vytvoří obrovskou vlnu jemně stříbrného světla, která se rozšiřuje vodorovně skrze zemské jádro, přes celou zeměkouli, až do univerza, nekonečná vlna, která získala hybnost.


Fáze 4. Teď budeme pracovat se Stříbrným Symbolem Hexagramu uprostřed zemského jádra.


Nádech: Při nádechu se vlna jemně stříbrného světla vrací zpět a jemně stříbrné světlo vyplní připravené vyprázdněné místo Stříbrného Symbolu Hexagramu (proto není ten Symbol Hexagramu plný). Pozor, nekonečný kotouč jemně stříbrného krystalického tvaru nezaniká!


Výdech: Při výdechu se Stříbrný Symbol Hexagramu uprostřed zemského jádra doslova rozzáří oslnivým světlem. Při tom rozzáření jste vytvořili veliký žár Stříbrného Symbolu Hexagramu a vybudili jste tím jemně stříbrnou energii zemského jádra na maximum a doslova pulzuje!

Fáze 5. Nyní natáhneme ze zemského jádra a planetárního štítu jemně stříbrnou energii k sobě.

Nádech: Ihned při nádechu si představte, že Stříbrný Symbol Hexagramu rudě zazáří (dělá se to proto, protože je nyní příliš žhnoucí a tím se vlastně ochladí, protože ho budete natahovat k sobě, tak ať vás nepopálí). Teď si při nádechu vizualizujte, že Stříbrný Symbol Hexagramu je vašim vědomím a šílenou rychlostí se vertikálním směrem zase navrací k vám ze zemského jádra skrze Zemi a zastaví se cca 30 cm pod vašima nohama. Jakmile bude Stříbrný Symbol Hexagramu stoupat vertikálním směrem k vám, tak si vizualizujte, že za sebou vleče tlustou niť jemně stříbrného světla (to je energie ze zemského planetárního štítu). A 30 cm pod vašima nohama se ta niť se symbolem zastaví a bude se tvořit jakýsi zásobník jemně stříbrné energie. (jeden konec stříbrné niti bude spojen se zemským jádrem a druhý konec se Stříbrným Symbolem Hexagramu. Bude to jakési napájecí vedení, pro váš osobní stříbrný štít.


Výdech: Při výdechu vytlačte ze Stříbrného Symbolu Hexagramu vodorovně cca 30 cm pod nohama kotouč jemně stříbrného světla o průměru asi 120 cm. Tento kotouč se vám bude zdát krystalický, což je správné. Takže nyní máte cca 30 cm pod nohama, pod vašim tělem 120 cm kotouč jemně stříbrného světla.


Fáze 6. Teď budeme nabírat energii do zásobníku vašeho stříbrného štítu.


Nádech: Při nádechu si přitáhněte více jemně stříbrné energie (přes 120 cm stříbrnou niť) do vašeho zásobníku cca 30 cm pod vašima nohama.


Výdech: Při výdechu vytlačte ze Stříbrného Symbolu Hexagramu co nejvíce jemně stříbrné energie a uvidíte, že ten 120 cm kotouč 30 cm pod vašima nohama začal pulzovat.


Jestliže kotouč jemně stříbrné energie 30 cm pod vašima nohama nezačal pulzovat, tak budete muset opakovat nádechy a výdechy dle pokynů šesté fáze, dokud pulzovat nezačne.


Fáze 7. Nyní se obklopíme ze zásobníku stříbrného štítu, jakoby stříbrným závojem.


Nádech: Při nádechu prociťte energii jemně stříbrné energie 120 cm kotouče 30 cm pod vašima nohama.


Výdech: Při výdechu najednou prudce zvedněte nahoru jemně stříbrný závoj energie ze 120 cm kotouče 30 cm pod vašima nohama a vyzdvihněte ho 30 cm nad vaší hlavu. Tím vytvoříte jakýsi válec přes celé vaše tělo, který bude doslova zářit jemně stříbrnou energií. Trochu to bude znesnadňovat vidění, ale nebojte se toho. Stříbrný Symbol Hexagramu neposunujte nahoru, ale musí zůstat na stejném místě 30 cm pod nohama!


Fáze 8. Teď se zaměříme na to nejdůležitější z celé techniky stříbrného štítu a tím je regenerace našeho biopole.


Nádech: Při nádechu si představte, že právě teď prostupuje celým vašim tělem uvnitř utvořeného válce jemně stříbrná energie, a že obaluje každou vaší buňku a léčí ji. Vaše tělo bude nyní doslova vibrovat, protože příjímá velmi jemnou léčivou energii. Můžete při tom zažít až pocit nirvány, úžasný stav. Doslova procítíte, jak je vám vlévána do těla životní energie. A právě teď budete muset dávat, dávat lásku této energii. Čím více bezpodmínečné lásky procítíte, tím více zdraví a bioregenerace se vám dostane!


Výdech: Při výdechu vytlačte ze sebe jemně stříbrnou energii do vašich aurických obalů, protože i tam je nutno léčení! Vibrace se ještě znásobí.


Začněte přirozeně dýchat asi deset minut a při každém nádechu a výdechu zopakujte to, co je napsáno ve fázi 8. Prociťte s láskou nezapomenutelné zážitky léčení jemně stříbrnou energií.

Fáze 9. Nyní techniku stříbrného štítu zakončíme.


Nádech: Při nádechu se zaměřte na Stříbrný Symbol Hexagramu, který je stále ještě 30 cm pod vašima nohama. A s nádechem ho přesuňte přes světelnou trubici vertikálního směru přes vniknutí kořenovou čakrou do sedmé korunní čakry. Tím se dostanete do startovní pozice stříbrného štítu.


Výdech: Při výdechu nechte pomalu zmiznout v sedmé korunní čakře Stříbrný Symbol Hexagramu a pozorujte, jak se stříbrný štít pomalu vytrácí a vám už neznesnadňuje vidění, přes tu jemně stříbrnou energii, až se vše vrátí do normálu, jako před cvičením techniky stříbrného štítu.


Na tomto obrázku (príloha) vidíte názorně krystalický kotouč jemně stříbrné energie, který se nachází uprostřed zemského jádra, pak na něm vidíte 30 cm pod nohama zásobník jemně stříbrné energie a pilíř ve formě válce, který bude obklopovat vaše tělo. Špičky si nevšímejte, ukazuje jenom směr 120 cm stříbrné nitě v průměru ze zemského jádra

 

Vizualizácia Striebornej energie


Takže teď na sobě máte seslán stříbrný štít, který vás bude permanentně léčit. Při prvních cvičeních vydrží tento štít zhruba 30 minut. Při častém opakování se jeho životnost prodlužuje až na dvanáct hodin. Takže během 3 měsíců po zacvičení, sami poznáte, kdy na sebe tento štít sesílat jen 2 x za den. Stříbrnému štítu se také říká Maharický štít (jemně stříbrná energie je ve skutečnosti maharický proud) nebo taky Kristovský štít. Člověk, kterého známe pod jménem Ježíš Kristus ho vyučoval ve své škole, která se specializovala na andělskou magii. On sám prošel komplexní staroegyptskou zasvěcovací iniciací, která se v jeho době ještě zachovala v celistvosti. Stal se tedy Andělským knězem a přinesl lidem toto učení o andělské magii. Ježíš byl velkým mystikem a specializoval se i na channeling a podařilo se mu mít permanentní styk s 10-tou dimenzí, která má jméno Kristovská. Měl do ní hluboký nonstop ponor, a proto se lidem zdál, že je v jiném světě. Byl nepochopen a ukřižován, skončil tak, jako mnoho jiných mystiků, protože lidé prostě nepochopili, co je to channeling. Na památku 10-té dimenze mu zůstala přezdívka Kristus, i když se tak vlastně nejmenoval. Alespoň nám tady po něm se dochovala technika stříbrného štítu, za což mu můžeme být od srdíčka vděční. Mysleme proto na tohoto obdivuhodného človíčka s láskou.

 

 


Strieborný Hexagram


Stříbrný Symbol Hexagram (príloha) - MerKaBa pole (nutno dokonale vizualizovat – šestá čakra )


© Ashayana Deane


S láskou připravila angel Valeria

 

 

 

Převzato:  http://ee.dunres.sk/

 

 

Copyright © 2020 Matrix-2012.cz. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.