Kdo je Online

Právě přítomno: 105 hostů a žádný člen

3862297
Dnes
Včera
Týden
Minulý týden
Měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1207
2681
14702
2623154
24718
62921
3862297

Your IP: 3.235.30.155
2020-04-09 10:36
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

  

 

Velká Fluorizace Falešná Zpráva;

 

Fakt nebo Výmysl?

 

 

u Dr. Ronald S. Laura a John F. Ashton

 

 

 

TO PROSPÍVÁ VÁM? NEBO VELKÝ BYZNYS!


Diskuse obklopující fluorizace zvýší množství důležitý socio-ethical záležitosti, které nemohou být přehlédnuty. Jeden z nejhořícejších otázek je zda fluorizace program reprezentuje milník v povýšení komunity zdraví nebo oportunistický výsledek z silný agitovat zaujatý velmi urychlit jeho vlastní hmotné zájmy u vydání zájmů veřejnosti. Historické původy fluorizace odhalí, ačkoli my musíme pro zřejmé důvody v čem následuje ne vyložit odhalení sám, ale spíše získat málo opravdově významné shody okolností, které dělají ty původy odhalený.


V přímějším přístupu k příbuzné záležitosti, nicméně, my budeme argumentovat, že potenciální a skutečná ohrožení zdraví spojená s fluorizací nebyla dostatečně ocenil u těch v laskavosti fluorizace. Úmyslný úvod z fluorides v pitné vodě má jistě ne přijal pečlivou prohlídku a testování vhodně přinesl týkat se širokého souboru dostupných lékařských drog, mnoho který může být koupen bez předpisu.

Nakonec, my nutíme to dokonce jestliže to bylo určoval, že přidání minimálního množství fluoridu k našemu zásobování vodou bylo oba bezpečný a efektivní v redukci kazu v zubech dětí, významná dávka z fluorides mohl ne být satisfactorily omezil se na zajistit, že škodlivý účinek fluoridu nepřevážil obviňovaly prospěšné účinky.

 

 

 

GENESIS FLUORIZACE


Mnoho čtenářů bude překvapené, že slyší, že fluorides byli v použití pro dlouhý čas, ale ne v prevenci zubního kazu. Fluorides my


Dr. Ronald S. Laura je profesor vzdělání u Univerzity Newcastle a je PERC Kolega v Zdravotnické Osvětě, Harvard Univerzita, a John F. Ashton učí v oddělení vzdělání u Univerzity Newcastle.


nyní, v jméně zdraví, přidat se k naší pitné vodě byl pro skoro čtyři dekády používané jako žaludkový jed, insekticidy a rodenticides. Fluorides je věřil užít jejich jedovatou akci na škůdcích tím, že spojí se s a bránit mnoho enzymes že obsahovat elementy takový jako železo, vápník a magnesium. Pro podobné důvody fluorides být také velmi jedovatý k rostlinám, přerušovat jemnou biochemickou rovnováhu v úctě kterého photosynthesis zabere místo.

Ani je tam nějaký důvod tušit, že lidé jsou imunní proti účinkům tohoto mocného jedu. Vyrovnat rychlé pročtení rejstříků většiny referenčních příruček na průmyslovém toxikologickém seznamu sekce na rizikách ovládajícího se fluoridu zvýší. V zhodnotit jedovatostní úrovně z fluorides Sax potvrdí, že to dopuje z 25 k 50 mg muset být pokládaný jak "velmi jedovatý " a moci způsobit hrozné zvracení, průjem a CNS manifestations.1

To je velmi důležité rozpoznat od počátku ten fluorid je vysoko jedovatá substance. Ocenění tohoto jednoduchého bodu usnadňuje to rozumět předurčenému člověku reluctance na dílu některých přijmout bez otázky povinné přijímání jedu získat částečnou kontrolu nad čím odkázaný obecně být pokládaný jak non-communicable nemoc.

silná jedovatost fluoridu a úzké limity lidské tolerance (mezitím 1-5 ppm) dělat otázku optimální koncentrace prvořadého významu.

 

 


FLUOR WASTES-A MAJOR POLLUTANT


Fluorizace diskuse stane se ještě více zajímavá když my pochopíme ten průmyslový fluor pustiny mají od té doby časně 1900s been jeden z hlavní pollutants našich jezeer, potoky a aquifers, působit nevyslovitelné ztráty pro farmáře s ohledem na otravu akcie a plodiny.


Fluorides takový jako vodíkový fluorid a křemík tetrafluoride být vydáván fosfátovým hnojivem vyrábějící podniky (fosfátová skála může typicky obsahovat 3 procentní fluorid). Výrobní proces produkce oceli, jisté chemické zpracování a zvláště hliníková výroba, která zahrnuje elektrolýzu z alumina v vaně z roztavený cryolite (sodíkový hliník hexafluoride) všechna propouštěcí značná množství z fluorides do životního prostředí.

Fluorides vydávaný být rychle zaujatý vegetací a být znán způsobit značné listové zranění. Dokonce v koncentracích jako minimum jak 0.1 ppb (části na miliardu), fluorides významně redukovat jak růst tak výnos plodin. Skot také podlehli fluoridu otrava způsobila primárně tím, že požívá znečištěný vegetation.2 To je hlásil, že Hliníková Korporace Ameriky (ALCOA) byl konfrontován každoročními požadavky na milióny vynahradit zmatek vykonaný jejich fluorem pustiny.

To bylo v 1933 že Spojené Státy Veřejné Zdravotnictví (PHS) stal se zvláště znepokojený nad otravovým účinkem fluoridu na zubech určovat tu zubní fluorózu (zuby strakatý s žlutý, osmahnout a vyrovnat černou skvrny ) nastaly mezi 25-30 procenta dětí když jen přes 1 ppm fluoridu byl přítomný v pití water.3 U 1942 PHS, velmi pod vedením z Dr. H. Trendley Děkan, legislated ta pitná voda obsahovat nahoru k 1 ppm fluoridu byl přijatelný.

PHS nebyl v této chvíli představovat fluorizaci —to bylo zaujaté hlavně definovat maximální odpočitatelnou ztrátu za kterým fluoridem koncentrace by měly být pokládané jak kontaminovat veřejné vodní zdroje.

Deanova výzkumná vyšetřování také ukázala, že ačkoli 1 ppm fluorid koncentrace způsobila smalt fluoróza nebo mramorování v malém procentu dětí (až 10 procenta), to také posloužilo, že poskytuje částečnou ochranu pro případ zubní decay.4

 

 


JAK TO VŠICHNI ZAČALI


Dean byl také dobře vědomý, že fluorid koncentrace z jak malý jak 2 ppm mohl představovat veřejnou starost o zdraví, působit hroznou zubní fluorózu. Náhodně, USA PHS byl u času sponzorovaného pod Ministerstvem Pokladnice, vedoucí pracovník z kterého byl Andrew Mellon, vlastník ALCOA. V 1939 Mellon Institut (ustavený a kontrolovaný rodinou Andrewa Mellona), zaměstnával vědce, Dr. Gerald Cox, najít živý trh pro průmyslový fluorid pustiny sdružily se s výrobou hliníku.

 

Této intrikářské série spojitostí mezi zájmy ALCOA a popisem fluorizace Walker píše:

V 1939, Gerald Cox, biochemist zaměstnaný Univerzitou Pittsburgh, ujal se zakázky pro Mellon Institut. U schůze vodních inženýrů u Johnstown, Pennsylvania, on nejprve navrhl jeho nápad přidat fluorid k veřejným zásobováním vodou. U 1940, Kormidelník stal se členem z Jídlo a Výživová Tabule Národní Výzkumné Rady, a on připravoval se pro toto proslulé tělo série podrobení silně podporovat nápad z umělý fluoridation.5

 

Dennis Stevenson také zmínky o tomto spojení mezitím Dr. Kormidelník, ALCOA a fluorizace ale poněkud více pohrdavě.

On píše:

Dr. Kormidelník pak navrhoval umělou vodní fluorizaci jak prostředky k redukčnímu zubnímu kazu. Co lepší způsob, jak vyřešit obrovský a nákladný problém z zbavovat se toxického odpadu z hliníku výrobcové než získávání platili, aby vložil to do pitné vody? Co neuvěřitelná shoda — okolností ALCOA a originálová fluorizace proposal.6

Ani dělat řetěz zdajících se nahodilostí skončit tady.

 

 


ZUBNÍ KAZ není REDUKOVÁN VODNÍ FLUORIZACÍ!


Počítačová analýza dat z největšího zubního průzkumu vždy hotový —z téměř 40,000 učit děti —Národními Instituty Zubního Výzkumu odhalil žádnou korelaci mezi zubním kazem a fluorizací. Ve Skutečnosti, mnoho non-fluoridated města měla lepší zubní rychlosti rozpadu než fluoridated města. Město s nejnižší rychlostí zubního kazu nebylo fluoridated.

Z tři s nejvyšší rychlostí rozpadu, dva byl částečně fluoridated.

Missourský Státní Výbor Zubního Zdraví prováděl průzkum z více než 6,500 celoživotní obyvatel second-and sixth-grade děti v různých dílech Missouri a shledal, že celkový... tam byly žádné významné rozdíly mezi dětským pitím optimally fluoridated vlhnout a dětské pití sub-optimally fluoridated vlhnout.

 

 

—Albertt W. Burgstahler, Ph.D. Profesor Chemie, Univerzita Kansasu

...školní čtvrtě hlásit nejvyšší bezkazové míry, byl totálně unfluoridated. Jak jeden vysvětlí toto?


—A. S. Gray, D.D.S. Žurnál Kanadské Zubní Asociace, 1987

Caldwell odkazuje se na velmi zajímavé svědectví Slečny Florence Birminghamová 25-27. Května 1954, před Výborem na Interstate a Cizí Obchod, který organizoval sérii sluchů na fluorizaci záležitost. Jako Prezident Massachusettsu Ženský Politický Klub, Slečna Birminghamová byla na příležitosti reprezentovat některé 50,000 ženy.

Ona je zaznamenána jak říkat:

V 1944 Oscar Ewing byl vzal si výplatní listinu Hliníkové Společnosti Ameriky [ALCOA], jako právník; u ročního platu z $750,000. Tento fakt byl založen u Senátního sluchu a stal se dílem Kongresového Záznamu. Od té doby hliníková společnost měla žádné velké vedení sporu nevyřešený v té době, otázka by mohla logicky být tázána, proč takový velký poplatek? Několik měsíců později Mr. Ewing byl dělán Federální Bezpečnostní Správce s oznámením, že on vzal velkou srážku z platu v rozkazu servírovat jeho zemi.


 

... všechny průzkumy oba tady a v Westernu Evropa ukáže, že snížení [zubního ] kazu přes minulost 20 roků je správný jak velký v un-fluoridated jak v fluoridated společenství.
—John R. Lee, M.D.

 

Dokonce Žurnál Americké Zubní Asociace [říká ] , "že aktuální ohlásený pokles kazu v USA a jiných Západních industrializovaných zemí byl pozorován v obou fluoridated a non-fluoridated společenství, s procentními sníženími každé komunity zřejmě okolo stejný."
—Chemikálie & Snovat Zprávy, 1 Srpen 1988

 

 


MÍRY KOJENECKÉ ÚMRTNOSTI JSOU NEJVYŠŠÍ V FLUORIDATED MĚSTECH

Čísla uvolněná Národním Centrem pro Zdravotní Statistiky ukážou, že kojenecká úmrtnost je velký problém v Spojených Státech. Data ukážou, že deset měst s nejhorší rychlostí kojenecké úmrtnosti všichni byli uměle fluoridated přinejmenším sedmnáct roků nebo delší!

Po prvním celém roku fluorizace Kansasské Město, Missourská kojenecká úmrtnost zvětšila 13 procenta.


—Kansas Městská Hvězda, 21 Listopadu 1982


Po pátém roku fluorizace v Kansasském Městě, kojenecká úmrtnost zvětšila 36 procenta.


—Kansas Městská Hvězda, 26 Únoru 1987

Jako hlava Federální Bezpečnostní Agentury (nyní Ministerstvo Zdraví, Vzdělání a Prospěchu), on bezprostředně odstartoval míčové válcování prodávat "krysí jed " tunou místo v desetníkových balíčkách... sodíkový fluorid byl nebezpečný odpad hliníkové společnosti. Oni nebyli povoleni kopírovat to na řeky nebo pole kde to by otrávilo rybu, dobytek, etc. Očividně někdo pochopil geniální nápad chytající výhody mylných závěrů kreslených od Deaf Smith Kraje, Texas.*

* V poznámce pod čárou Caldwell komentáře o tomto bodu:

Toto odkazuje se na široko rozšiřovanou zprávu vydávanou v populárním časopisu v časně forties, v kterém Dr. George Heard, zubař v Deaf Smith Kraji, prohlašoval, že on měl žádný obchod kvůli přirozenému fluoridu v vodě. Později, když Dr. Heard našel skvrnité zuby příliš křehký plnit se a spěchající obchod po supermarketech nastěhoval se k zpracovaným potravám, on snažil se v marný opravit dokument. On mohl najít žádného vydavatele pro jeho novou informaci. Jeho originálový článek byl opravňován "Město Bez Tootache." 8

Hliníková Společnost Ameriky pak začal prodávat sodíku fluorid vložit pití water.7

Série událostí který potom vedl k zřejmě nevyhnutelné realizaci fluorizace zasloužit si také být zhodnocen. V 1945 Tisícovce Rapids, Michigan byl vybrán jako pozemek první hlavní průběžné studie účinků fluorizace na veřejnosti u velký. Srovnání měla být dělána s městem Muskegon, Michigan který zůstal un-fluoridated aby to mohlo být používáno jak control.9

Ačkoli experiment měl být podniknut přes běh desíti roků určovat některého narůstající side-effects který by mohl vyplývat z fluorizace užitkové vody, Ewing zasáhl poté co jen pět roků deklarovat úspěch studia v ukazující se fluorizaci být bezpečný.

Jak Walker dá to:

V Červnu, 1950, uprostřed přes experiment, USA PHS pod jeho Šéfem, Oscar Ewing, "podporoval " bezpečí a účinnost umělé fluorizace; a povzbudil jeho okamžité přijetí přes States.10

Jeden rok později Ewing byl schopný přesvědčit Americký Kongres ta fluorizace byla nutnost, a úhrn z dva milióny Amerických dolarů (obrovská suma peněz v té době ) byla okamžitě orientovaná povýšit fluorizaci na program skrz USA.11


Zatímco okolnosti obklopující Ewingův úspěch odhalil, ještě více intrikářský soubor spojení byl zatím být odhalen. Slečna Birminghamovo svědectví zahrnovalo prohlášení, "že Mr. Ewingův propagandistický expert byl Edward L. Bernays."12

Její svědectví pokračovalo:

My citujeme z Dr. Paul Manningův článek: 'Federální Inženýrství Svolení." Synovec Sigmunda Freud, Vídeň narozený Mr. Bernays je dobře dokumentován v Faxon knize vydávané v 1951 (Rumford Tisku, Harmonie, N.H.); Objektivní Propagace: Edward L. Bernays a Americká Scéna.

Conscious a inteligentní manipulace z organizovaných zvyků a názorů na masy musí být dělána experty, objektivní propagace rady (Bernays vynalezl termín);

"oni jsou neviditelná pravítka, která řídí osudy miliónů... nejpřímější způsob, jak dosáhnout stáda je přes vůdce. Pro, jestliže skupina, kterou oni ovládají odpoví... celý toto musí být plánováno... indoctrination muset být důvtipný. To by mělo být zpracováno do každodenního života lidí —24 hodin den v stovkách cest...

Obnova etiky je nutná... námět propagandy nemusí nutně být pravdivý, " říká Bernays.

Jestliže socio-ethical postoje vyjádřené v tomto svědectví jsou spojovány s fluorizací program, to je jasné, že my máme víc než správné zdravotní důvody být znepokojený nad fluorizací.

V 1979 Chemikálii & Inženýrství News13 publikoval recenzi z dobře dokumentoval fluorizace kniha Waldbott.14 nestydatě pro-fluoridation recenze vybídla spoustu dopisů kritizovat tenor a obsah recenze, a potvrdil Waldbott's přesvědčivý argument proti fluorizaci. Jeden dopis stěžoval si, že recenzent byl ve skutečnosti výslovně nutit čtenáře nevzít vážně různé zprávy fluoridu poi-soning.15 Další dopisní spisovatel přitahoval pozornost k další stránce recenze, říkat:


Waldbott nezaloží jeho námitku proti fluorizaci pouze na zubní fluoróza ale na širší otázce individuální klinické jedovatosti. Ti z nás v klinické praxi (a našich pacientech také ) mít hodně být vděčný Waldbott pro v naší pozornosti tomuto aspektu fluorizace problémy. Pohotovost clinician kdo přesahuje ortodoxní praxi stanovení diagnózy keyed k organicity a za předpokladu že příznačný léčba najde v jeho praxi ti jednotlivci, kteří jsou dělali nemocného fluorizací. To je toto nahlédnutí to je Waldbott's největší příspěvek. . .


Druhý hlavní bod obejitý v knižní recenzi je fakt z dramaticky zvětšil dietní fluorid projev, jak potvrzený daty Růže a Marier (Kanaďana Národní Výzkumná Rada), Herta Spencerová, Wiatroski, a jiní, včetně mého vlastního potravinového fluoridu studovat... To zavrávorá mysl argumentovat, jako USA Veřejné Zdravotnictví dělá, ta "optimální " vodní fluorizace úrovně by měly být stejné v 1979 jak oni byli v 1943 když potravinový fluorid byl nezbytně zanedbatelný.


To je ironické, že jestliže fluorizace měla být zvýšena jako nový koncept pro prevenci zubního kazu dnes, stejné vládní agentury, které by mohly zaměstnávají recenzenta Burt by odmítl návrh bez sekundy myslel si. To je jen nehoda z historický vědecký naiveté ta fluorizace stala se zavedenou veřejnou politikou. Skutečnost, že 100 miliónů Američanů (a velké procento jich proti jejich vyjádřené touze ) být poddaný k zbytečný ecologic břemeno vodní fluorizace nedělá to right...16


Povinná léčba fluorizací nebyla kursu typického pro Spojené Státy. Australani mají pro víc než tři dekády been vystavený k vynucené fluorizaci jejich pitné vody. V 1953 Národní Zdraví & Lékařská Výzkumná Rada Austrálie poskytla jeho podporu k povinný mass-medication Australians.17 To je divné a znepokojující shledat, že zavedení fluorizace program do našich měst byl také spojen s politickou a průmyslovou souhrou. Tato spojení byla hbitě vystavená Chodcem a více nedávno u Wendy Varneyové v její knize, Fluorid v Austrálii —Případ k Answer.18


Dnes, Austrálie "rozlišovala " sebe tím, že povýší fluorizaci na program s takovou rázností ta Austrálie nyní pozice jak nejvíce úplně fluoridated země na světě. Víc Než 70 procenta Australanů být zavázaný nápojové vodě k kterému fluorides byli přidáni. Brisbane je jediné hlavní město, které zůstane un-fluoridated. Austrálie pokračuje v jeho politickém závazku k umělé fluorizaci, přes skutečnost, že 98 procento světové populace má jednu skončenou fluorizaci programy nebo nikdy začatý je.


Statistiky ukážou, že méně než 40 procenta USA je nyní fluoridated a méně než 10 procenta Anglie. Švédsko, Skotsko, Norsko, Maďarsko, Holandsko, Západní Německo, Dánsko, a Belgie má celou skončenou fluorizaci, jmenovat jen few.19

 

 


MŮŽE FLUORIZACE BÝT POBÍZENA BEZPEČNÉ ÚROVNĚ?


Ačkoli 1 ppm je standardly definovaný jako ta úroveň fluoridu koncentrace, která poskytuje maximal ochrana před zubním kazem, s minimální klinicky pozorovatelná zubní fluoróza, diskuse toulá se široko pokud jde o nepříznivý účinek prodlouženého fluoridu projev dokonce u této úrovně. Jak časně jak 1942, to bylo hlásil, že v oblastech endemické fluorózy s fluoridem koncentrace z 1 ppm nebo méně, děti s chudou výživou snášely kostlivé defekty, spojený s hrozným mramorováním zubů.


Dokonce jestliže jeden poskytne tomu fluoridu koncentrace z 1 ppm být relativně bezpečný, to stalo se zvýšeně jasné, že jednotlivec vyrovná bezpečného fluoridu přijímání nemůže být přiměřeně kontrolované. Pít vodní dávky fluoridu, například závisí částečně na proměnných faktorech takový jako žízeň. Kapalné příjmy také mění se podle věku, zpracovat situaci, klima a období a úrovně cvičení. Atleti, například, inklinovat spotřebovat více vody než jejich non-athletic protějšky. Přizpůsobení obecních zásobování vodou nemohou umístit satisfactorily široký soubor významných individuálních rozdílů tohoto druhu.

Navíc fluorides být přijat v různorodých množstvích od mnoho neuvědomovaných zdrojů. Fluorid tabletky, zdánlivě neškodný mouthwashes, krystalizuje a dokonce water-based tabletky přispějí k nebezpečným zvyšováním fluoridu úrovně dobře za doporučený 1 ppm obsažený v pitné vodě. Ačkoli bod má zatím být založen konečně, to bylo navrhnuto ten hliník vařit nástroje a teflonovou sadu nádobí který být pokrytý Tetrafluoroethylene smět vyzařovat fluorid do jídla, zvláště jestliže oni mají povrchová škrábnutí nebo být overheated.20

Ještě více překvapující je skutečnost, že sypaný čaj obsahuje dostatečný fluorid že tím, že pije tři k osmi pohárům deník, používat fluoridated vlhnout, úplný fluorid dávka je někde mezitím čtyři a šest časů bezpečné maximum doporučilo deník allowance.21

Kromě endemický fluorides v přírodních jídlech, které my jíme, my jsme v mnoho průmyslových městech nucených dýchat fluorides pocházel z továrny emissions.22

 FLUORID ZNEČIŠTĚNÍ OD NÁPOJOVÉ SPOTŘEBY


U daleký nejvíce obyčejný zdroj dalšího fluoridu příjem přijde z nápojové spotřeby. Nápoje, které obsahují fluoridated vlhnout zahrnovat reorganizované džusy, šídla, popsicles, jiný water-based zmrzlé dezerty a sycené nápoje. Studia ukázala, že měkká nápojová spotřeba v USA se zvyšovala označeně přes poslední dvě dekády, ne jen mezi dospívající chlapce od 15-17 roků věku, ale mezi 1-2 rok staré děti. Statistiky ukážou, že v Kanadském měkkém nápoji spotřeba zvýšená 37 procentem od 1972 k 1981.23

Zvyšování měkké nápojové spotřeby splývalo s poklesem v spotřebě mléka, proto rostoucí celkový fluorid příjem. Množství studi ukáže, že dramatické zvyšování nápojové spotřeby, spojený s fluorizací obecních vod představuje potenciální zdraví haz-ard.24 Prodloužený projev k fluorides smět vlastně zvětšit se spíše než zmenšit výskyt zubního kazu. Enzymatická škoda příbuzná smaltu mineralization vytvoří parotic zub mnohem více citlivý na kaz než odkázaný jinak být case.25


V hlavní studii o nepříznivém účinku fluoridu, Yiamouyiannis a Burk ohlásil se 1977 že přinejmenším 10,000 lidé v USA zemřou jako každý rok z fluoride-induced rakovina. V úvodu do jejich práce 17 výzkumných dokladů je citováno který demonstrovat mutagenní účinky sdružily se s fluorides.26 Tam je nyní postranní shoda uvnitř vědecké společnosti že mutagenic aktivita substance může být považována za důležité znamení jeho potenciálu cancer-causing aktivita.


Od těch provokativních studi přes dekádu dříve, obrovská vědecká literatura pokračovala hromadit se který silně ukáže, že praxe z fluoridating obecní zásobování vodou je nebezpečný. V 1983 Australský zubní lékař, G. Smith, ohlásil množství studi, která navrhnou, že tam je nyní vážné riziko k veřejnosti fluoridu nadměrná dávka. On argumentuje, "že velmi důležitý argument nedotýká se fluoridu úroveň v komunitě zásobování vodou na se, ale poněkud zda fluorizace zvětší riziko, že jistí lidé vyvíjejí se, dokonce pro krátký čas, úrovně fluoridu v krvi, která může poškodit lidské buňky a systémy."27

V 1985 další Australský vědec, M. Diesendorf, kreslil pozornost objevu celé nové dimenze k zdravotním rizikům spojeným s přijímáním z fluorides. Sodíkový fluorid, například, nalézal se způsobit neplánovaný DNA syntéza a chromosonal odchylky v jistém člověku cells.28 Jiná nedávná studia purport odhalit skutečný mechanismus na základu kterého fluorid může přerušit DNA molekula a aktivní místa molekul z mnoho člověka enzymes.29


Když celý je říkal, to je zřejmě jasné, že věk přicházel pro vážnou a úplnou recenzi politiky, která nařídí povinnou fluorizaci našich obecních zásobování vodou. Taková recenze bude žádná pochybnost vyžadovat rozmanitý přístup v kterém spolehlivá výzkumná vyšetřování mohou být integrovaná s filozofií zdravotnické osvěty pomoct jejich realizaci.

Přes vzdělání to může být možné uvědomovat si, že uvnitř přírody sám být důležitý vzory plánu na celkový program zdraví. Ve Skutečnosti, například, fluorides být typicky nalezený v rozhodně neřešitelných formách, které jsou relativně bezpečné. U uváženě přihodit se dělat přírodu neřešitelné formy fluoridu rozpustný my transformujeme relativně neškodného předurčeného člověka substance do koncentrovaný a velmi jedovatá substance, která může pak být indiscriminately rozptýlený po životním prostředí jako jed.

Důvtipná struktura zdravotních záchytných bodů která příroda poskytuje v úctě z fluorides je dále ilustrovaný jednoduchými ale elegantními mechanismy z kojit. Kojené děti jsou vlastně chráněné od přjímat víc než extrémně nízké koncentrace fluoridu v mateřském mléku vrozenou fyziologickou plazmou/mléčná překážka pro případ fluoride.30 Tam je hodně o zdraví poučit se z přírody, ale dělat tak my musíme být více zaměření přidat se k přírodě v partnerství než ustoupit před přírodou podrobit a zmanipulovat to.


Zda fluorizace kampaň musí být obžalována v světle důkazu jako jeden z hlavní veřejnosti falešné zprávy spáchaly toto století, je mínění nejlépe rezervovalo pro čtenáře. Kterýkoliv mínění, to je nepopiratelné že prevence zubního kazu není bottom-line fluorizace debata když všelék stal se jedem.


Pro více informace o umělé fluorizaci, my doporučíme k čtenářům: Australská Fluorizace Zprávy, GPO Boxuje 935G, Melbourne, Vic, 3001. Toto je dvouměsíční publikace, které náklady $15 na annum.

 


ODKAZY

1.N.I. Sax, Nebezpečné Vlastnosti Technických Surovin, 2nd ed. (New York: Reinhold Vydávat Corpa., 1963), p. 1187.

2.L. Hodges, Znečištění Prostředí, 2nd ed. (New York: Holt, Rinehart a Winston, 1977), p. 64.

3.G.S.R. Walker, Fluorizace —Jed na Kohoutku (Melbourne: Glen Walkerský Vydavatel, 1982), p. 40.

4.H.T. Dean, "Studia na Minimálním Prahu Zubní Známky Chronické Endemické Fluorózy, " Veřejný Zdravotní Obchodní Cestující, 50:1719-1729, 1934.

5.Walker, operace. eit. p. 115.

6.D. Stevenson, "Fluorizace, Všelék nebo Jed?, " Prostě Žít Časopis, Vol. 3, #6 (1988), p. 102.

7.G. Caldwell a RE. Zanfagna, Fluorizace a Pravdivá Úpadková (Kalifornie: Top-Ecol Tiskne, 1974), p. 7.

8.Ibid.

9.W. Varney, Fluorid v Austrálii (Sydney: Hale & Iremonger, 1986), p. 14.

10.  Walker, operace. cit. p. 159.

11.  Ibid.

12.  Caldwell a Zanfagna, operace. cit. p. 8.

13.  B. Burt, Chem & Eng Zprávy (22 Října 1979), p. 6.

14.  G.L. Waldbott, Fluorizace: Velké Dilema (Kansas: Coronado Stiskne Inc., 1978).

15.  D. Sherrell, Chem & Eng Zprávy (7 Ledna 1980), p. 4.

16.  J.R. Lee, Chem & Eng Zprávy (28 Ledna 1980), pp. 4-5.

17.  Walker, operace. cit. p. 156.

18.  Varney, operace. cit.

19.  Stevenson, operace. cit. p. 103.

20.  Ibid. p. 104.

21.  Výbor Pro Potravinové Ochrany, Jídla a Výživné Tabule Národní Výzkumná Rada, Toxicants Nastávat Přirozeně v Jídlech (Washington, DC: Národní Akademie Vědy, 1973), pp. 12-14.

22.  Walker, operace. cit. p. 308.

23.  J. Clovis a J.A. Hargreaves, "Fluorid Příjem od Nápojové Spotřeby, " Komunita Promáčknout Orala Epidemiol, 16:14, 1988.

24.  J. Mann, M. Tibi, a H.D. Sgan-Cohen, "Fluoróza a Kazové Převládání v Komunitě Pít Above-Optional Fluoridated Vodu, " Komunita Promáčknout Orala Epidemiol, 15:293-294, 1987.

25.  Ibid. p. 295.

26.  J. Yiamoyiannis a D. Burk, "Fluorizace a Rakovina. Age-Dependence Rakovinové Úmrtnosti Příbuzné Umělé Fluorizaci, " Fluorid, 10:102-123, 1977.

27.  G. Smith, "Fluorizace —Jsou Nebezpečí Rozhodnutý?, " Nový Vědec (5 Května 1983), p. 286.

28.  M. Diesendorf, "Fluorid: Nové Riziko?, " Hledat, 16, nos. 5-6:129, 1985.

29.  Ibid.

30.  Smith, operace. cit. p. 287

 

 

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

 

 

 

 

Žádné fluoridy dětem,  alarmují stomatologové

 

Žádné fluoridy dětem, alarmují stomatologové


 

Americká asociace stomatologů (ADA) e-mailem z 9. listopadu varovala své členy, že by do sunaru nebo jídel určených ročním a mladším dětem neměla být přidávaná fluoridovaná voda, aby u nich nedošlo k poškození chrupu. (1)


Kdo ale varuje rodiče," ptá se advokát Paul Beeber, prezident, Neworské koalice proti fluoridaci vody (NYSCOF).


Dvě třetiny vodáren v USA dosud přidávají do pitné vody fluoridy v rámci vyvrácené teorie, že přijímání fluoridu předchází děravým zubům. Voda v lahvích s přidaným fluoridem se už nyní prodává se zvláštními instrukcemi k přípravě kojenecké výživy.(2) (U nás se nejvyšším obsahem „zdravého fluoridu“ doslova pyšní Dobrá voda… pozn. překl.)


ADA opatrnicky oznamuje: „... děti by mohly časem přijmout větší než optimální množství fluoridů ve stravě nebo práškové kojenecké stravě smísené s vodou obsahující fluorid, takže se jejich rozvíjející se zuby mohou stát náchylnými na fluorózu.“ ADA proto doporučuje používání vody bez fluoridu. (A co fluoridy prosáklé, zdravé zubní pasty? Pozn. překl.) 


Dentální fluoróza znamená skvrnitý, žlutý, hnědý anebo prohlubeninami trvale poškozený chrup. Obrázky: http://www.fluoridation.com/teeth.htm


Tiskové zprávy NYSCOF už v letech 2000 a 2004 (4,5) citovaly studie spojující fluorózu s dětskou stravou s fluoridovanou vodou. Vědecké důkazy jsou zde:

http://www.fluoridealert.org/health/infan


Trvalo nicméně až do roku 2006, než ADA začala bít na poplach, ovšem až poté, když Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v říjnu zamítl fluoridaci lahvové vody pro kojence, (6) a poté, co nedávná zpráva National Research Council (NRC ) o fluoridech konstatovala, že děti jsou vystaveny přílišným dávkám fluoridů z „optimálně“ fluoridované vody z veřejných vodovodů. (7)


ADA zprvu tvrdila, že zpráva NRC nijak nezpochybnila bezpečnost fluoridace (8), ale nyní změnila názor,“ říká Beeber.


NRC rovněž odhalil nepříznivé účinky fluoridace na onemocnění štítné žlázy, diabetes a ledvinové choroby, a to nejen u lidí pijících hodně vody.


Informace Střediska pro potlačování chorob dále oznamuje, že moderní věda prokázala, že fluoridy časem „proniknou do zubní skloviny“ (čti: „naruší zubní sklovinu“) (9), nicméně nepříznivé účinky pocházejí i z jídla a připouští, že obohacování skloviny fluoridy nemá vliv na četnost výskytu zubních kazů.


Agentura pro ochranu životního prostředí byla v této souvislosti požádána, aby při určování přípustné hladiny fluoridu v pitné vodě brala v úvahu nejzranitelnější část populace. Kvůli dětem by měly být povolené hladiny fluoridu téměř nulové.


To by mělo znamenat konec fluoridace vody,“ říká Beeber. „Fluoridace je mylná praxe, která musí být opuštěna ještě než poškodí ještě více Američanů.“ …


Odkazy:

 

 

 

1) http://www.ada.org/prof/resources/pubs/epubs/egram/egram_061109.pdf

2) http://www.nurserywater.com/home.html

3)http://www.ada.org/prof/resources/positions/statements/fluoride_infants.asp

4) http://www.orgsites.com/ny/nyscof/_pgg10.php3

5) http://tinyurl.com/y8czsd

6) http://www.cfsan.fda.gov/~dms/flfluoro.html

7) http://www.nap.edu/openbook/030910128X/html/44.html

8) http://www.ada.org/prof/resources/topics/fluoride_report_response.pdf

9) http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/rr5014a1.htm

článek byl otištěn v čísle 59/60-2006

 

Převzato:  http://www.mwm.cz/

 

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

 

 

Sladký vrah - Aspartam

 

 Převzato:  http://svobodnazona.blog.cz/0904/sladky-vrah-aspartam

 

 

 

Dnes 00:01 | red | Utajované skutečnosti

 

Aspartam je jedno z nejznámějších umělých sladidel. V současné době se používá jako náhradní ,,sladidlo" ve většině light nápojů (např. dietní kola), potravin, stolních sladidel, nealkoholických nápojů, mléčných výrobků atd. Již několik let jsou však známy negativní účinky Aspartamu na lidský organismus. Tak např. Americký kontrolní úřad sice povolil slazení aspartamem, zároveň ale zdokumentoval 92 škodlivých příznaků při jeho časté konzumaci. Lidé jsou s touto látkou ve velice častém kontaktu, a to bez dostatečné obeznámenosti s jeho negativním vlivem na jejich organismus. Ve stínu skutečností pojících se problematikou Aspartamu, mne vyvstávají na mysli následující otázky: kdo má zájem na tom, aby bylo obyvatelstvo v tak globálním měřítku vystaveno škodlivým účinkům této látky? Jsme v případě Aspartamu svědky atakování a manipulace obyvatelstva (podobně jako v případě fluoridu) skrze kontaminaci potravinových zdrojů? Posuďte sami…(Karel)


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sladký vrah - Aspartam

 

Oficiální magazín amerického vojenského letectva, Flying Safety (Bezpečnost létání) uveřejnil již v květnu 1992 následující text: "Účinky aspartamu, i když je přijímán jen ve velmi malých dávkách, mohou v těhotenství postihnout plod. Poruchy v souvislosti s aspartamem se u lidí projevují už i při malých dávkách, obsažených v jediné žvýkačce. To může znamenat, že pilot, který pije dietní (lite) limonády, je náchylnější k závratím nebo epileptické aktivitě indukované míháním. Všem takovým pilotům hrozí, že se stanou oběťmi náhlých výpadků paměti, závratí během letu podle přístrojů a postupné ztráty zraku." Monsanto Chemical Co. prodává aspartam jako NutraSweet a EQUAL, a nyní je na trh dodáván i pod jinými názvy různými producenty. Piloti, kteří dostali epileptické záchvaty v pilotních kabinách strojů komerčních leteckých společností přišli o lékařská uschopnění k létání, a tři z nich v tomto roce na aspartam zemřeli.


U FDA se na NutraPoison sešlo více než 10 000 spotřebitelských stížností, což prezentuje 80% ze všech stížností na potravinářské přísady. Jenže nadále letargická FDA neudělala a nedělá vůbec nic pro varování veřejnosti, která tudíž předpokládá, že schválený a tolik propagovaný aspartam musí být stejně bezpečný, jako mateřské mléko.
Jak oznámil magazín OMNI (z května 94), není to nic nového, protože FDA schvaluje zabijácké drogy jako na běžícím pásu: "… 51% léků schválených Federální agenturou pro potraviny a léčiva představuje vážná rizika a může vyvolat nepříznivé reakce, vedoucí k těžké trvalé invaliditě či úmrtí". CDC, John´s Hopkins University a New Jersey School of Medicine odhadují, že na předepsané léky každoročně umírá na 80-120,000 Američanů. Toto zvěrstvo souvisí jen s penězi a už nemá vůbec nic společného se zdravotnictvím. Monsanto vytěží ze svého toxického aspartamového dolu přinejmenším miliardu ročně


Za to si může a také kupuje mnoho úředníků! Proč FDA povoluje smrtící drogy? FDA totiž nepracuje pro občany, ale pro průmysl. Artur Hayes, hlava FDA za Ronalda Reagana, obešel vlastní lidi, aby NutraSweet schválil, a pak přijal jako trafiku práci v oddělení pro práci s veřejností u Searle. Federální právní zástupce Sam Skinner, který původně měl žalovat G. D. Searle Co. za zfalšování testů, jichž použili aby získali schválení pro svůj jed, změnil strany a začal pracovat pro právníky Searle. Případ zanikl, když federální policie nechala vypršet promlčecí lhůtu. (Searle, původního výrobce NutraSweet, pak získala firma Monsanto.)

Pokud používáte aspartam a máte časté bolesti hlavy, občasné deprese, nezřetelné vyjadřování, výpadky paměti, fibromyalgii, ztráty citu nebo bolesti vystřelující do lýtek, trpíte ztrátami rovnováhy, závratěmi, pocity úzkosti, chronickou únavou, přechodnými ztrátami zraku, sklivcovými vločkami, odchlípením sítnice, záchvaty nebo bušením srdce, můžete mít ASPARTAMOVOU CHOROBU! Mnozí lékaři prostou otravu methylalkoholem z aspartamu, s příznaky velmi podobnými MS, diagnostikují jako sklerózu multiplex.


Vyhněte se této vražedné droze! MS není rozsudek smrti, ale otrava methylalkoholem! KARDIACI POZOR: aspartam je příčinou abnormální činnosti srdce a může vést k jeho úplnému selhání a náhlé smrti!


Jeden z poctivých toxikologů FDA, Dr. Adrian Gross, později v dopise senátoru Howardu Metzenbaumovi napsal: "Závěry Střediska pro bezpečnost potravin FDA se čtou jako skripta psaná pro Abbott & Costello v tom smyslu, že člověk nabývá dojem, že všechno je naruby a vzhůru nohama. FDA zřejmě prodělala obrat... jakýsi "proces" či taneček plný komedie a kejklířství."

Molekula aspartamu se skládá ze tří složek: kyseliny asparagové, fenylalaninu a metylalkoholu. Jakmile je jednou v těle, methylalkohol (dřevný líh, který zabil nebo oslepil tisíce lidí propadlých těžkému opilství) se přemění na formaldehyd, a pak na kyselinu mravenčí (mravenčí jed). Formaldehyd je smrtící balzamovací tekutina, karcinogen třídy A. Fenylanin a kyselina asparagová jsou bez doprovodu ostatních aminokyselin obsažených v proteinech toxické. Kyselina asparagová způsobuje u pokusných zvířat poškození mozku. Původní zpráva FDA uvádí 92 zdokumentovaných symptomů, včetně:


snížení citlivosti; otupělost, bolesti hlavy, únava, závratě, nutkání k zvracení, bušení srdce, přírůstek váhy, stavy omámenosti, popudlivosti, úzkosti, ztráty paměti, rozostření zraku, unáhlené jednání, návaly částečné slepoty, ušní šelesty, bolesti kloubů, deprese, výpadky sluchu, křeče, závislost, ztráta chuti, nespavost, celková sešlost.


Za tím vším je chamtivost, závislost a profit. A to zde nezvažujeme možné reakce aspartamu s léčivy. Jedním z rozhodujících testů jemuž byl aspartam podroben kvůli schválení byla celoroční zkouška orální toxicity na opičí mláďata (SC18862). "U všech zvířat se při středním a vysokém dávkování projevily prudké epileptické záchvaty. Jedna z opic, M38, zemřela už po 30 dnech." Zpráva dospěla k závěru, že: "… křeče u opic mohou být přisuzovány a souvisí s vysokou hladinou séra fenylalaninu."Jinými slovy, tento výzkum prokázal, že aspartam vyvolává u opic epileptické záchvaty. Tyto záchvaty po přerušení dodávek aspartamu ustaly. Když se opice "neúčastnily žádných testů s aspartamem", opět se uzdravily.
Nenechte dělat jejich další pokusné opice z vašich rodin!

 


NĚKTERÁ ONEMOCNĚNÍ A POSTIŽENÍ SPOUŠTĚNÁ ASPARTAMEM
Mozkové nádory, sclerosis multiplex; MS, epilepsie, fibromyalgie, chronická únava, Gravesova, Epsteinova, Barrova choroba, Parkinsonova a Alzeheimerova nemoc, cukrovka, Mentální retardace, lymfoma, vrozené vady, systémový sžíravý vřed, SMRT!!

Výzkumníci v Massachusettském technickém institutu zkoumali 80 osob, které trpěly epileptickým záchvaty z konzumace aspartamu. Community Nutrition Institute oznámil: "Těchto 80 případů naplňuje závaznou definici FDA o bezprostředním ohrožení veřejného zdraví, které vyžaduje aby FDA neprodleně nařídila stažení takovéhoto produktu z trhu." Amerika zažívá děsivý nárůst případů epilepsie. Fenylalanin v aspartamu snižuje práh citlivosti mozku vůči těmto záchvatům a blokuje produkci seratoninu. Národem se žene epidemie násilí, které výzkumníci zčásti přisuzují nízké hladině seratoninu v mozku, což s sebou nese deprese, návaly zuřivosti a paranoiu. NutraSweet není potravina: je to sladký chemický jed.

 


POTRATY A NEPLODNOST

Tkáň plodu nesnáší metylalkohol či fenylalanin! Dr. James Bowen označil NutraSweet za "prostředek instantní regulace porodnosti". Fertilitní kliniky jsou pak zaplaveny nešťastnými ženami usrkávajícími dietní limonády. Skličující…


Emeritní univerzitní profesor pediatrie a genetiky, Dr. Louis Elsas, ve svém svědectví před kongresem v roce 1987 prohlásil: "Aspartam je velmi dobře známý jako toxin poškozující nervovou tkáň a látka působící vznik vývojových deformací (způsobuje vrozené vady). Aspartam, v nějaké dosud nedefinované dávce, neodvolatelně má nepříznivé účinky na vývoj dětského či fetálního mozku. PLACENTA KONCENTRUJE FENYLALANIN A TO ZPŮSOBUJE MENTÁLNÍ RETARDACI."


Při testech aspartam vytvářel nádory prsů a mozku u zvířat. Rakovina prsu je tedy dále umocňována!

Jak decimovat vlastní armádu?

Podle Národní asociace výrobců nealkoholických nápojů (NSDA), se aspartam už při 30°C začíná vysokou rychlostí rozpadat. Náklaďáky naložené dietními limonádami stály v průběhu operace Pouštní bouře po celé týdny pod horkým arabským sluncem, a v důsledku toho si tisíce zdravých amerických mužů a žen po celé měsíce pochutnávalo na formaldehydovém koktejlu. Po návratu domů se u nich a najednou objevila skupina příznaků choroby, nazývané "syndrom války v Perském zálivu"!


Tatáž NSDA, reprezentující 95% výrobců nealkoholických nápojů v USA, přišla s protestem, otištěném v parlamentním záznamu ze 7. května 1985, poukazujícím na nestabilitu aspartamu. Po několika týdnech v horkém klimatu, se většina aspartamu v plechovce limonády rozloží (na formaldehyd, metylalkohol, mravenčí kyselinu, diketopiperazin, aspartylfenylalanin, beta aspartam, tyrozin, L-Dopa, dopamin, norepinefrin, epinefrin, fenyletylalanin, fenypyruvát, kyselinu fenylaktovou, atd.) NSDA požadovala, aby byl aspartam v limonádách zakázán ! To se ovšem nestalo a jakmile začaly cinkat pokladny byly všechny námitky rychle zapomenuty.


Zásoby formaldehydu se tvoří v tukových buňkách, obzvlášť na kyčlích a stehnech. Od doby, kdy byl NutraSweet připuštěn na trh, epidemie obezity doslova explodovala! Chcete-li být pěkně tlustí, pijte hodně Coly Lite! Později k tomu můžete dostat ještě cukrovku, oslepnout, podlehnout chronické únavě, MS, depresím a nakonec přijde smrt.


Americké sdružení diabetiků, které od NutraSweet dostává milióny dolarů, ignoruje varování diabetického odborníka Dr. H. J. Robertse, který shrnul 58 diabetických reakcí aspartamu. "Radím VŠEM pacientům s cukrovkou a hypoglykémií, aby se důsledně vyvarovali konzumace aspartamu."


NutraSweet podplácí i Americkou dietetickou asociaci. Tito výrobci iluzí světové třídy vlastně připouštějí, že jejich materiály píší v Monsanto. Nervový chirurg, Russell Blalock ve své knize "Excitotoxins, taste that kills" (Excitotoxiny, chuť která zabíjí) píše: "U aspartamu mne vážně znepokojuje jeho souvztažnost s mozkovými, stejně jako pankreatickými, děložními a vaječníkovými nádory a skutečnost, že provokuje takové množství syndromů k nerozeznání podobných příznakům Alzheimerovy choroby."


NutraSweet, Equal, Spoonful nebo v záludném zakuklení jako E951 je nejsmrtelnějším toxinem v naší společnosti, kvůli své všudypřítomnosti v tisících jídlech a doplňcích, jako třeba dětských vitamínových preparátech, lécích, želé a dnes už na téměř každém stole místo cukřenky v restauracích. Jsme dopovaní milióny kilogramů ročně!


Na všech produktech obsahujících aspartam by měla být následující výstraha:


POZOR! TENTO PRODUKT OBSAHUJE JEDOVATOU CHEMICKOU SLOUČENINU: DRŽET MIMO DOSAH LIDÍ! GENOCIDNÍ!


CO MŮŽETE UDĚLAT? ŘÍKEJTE TO VŠEM!

 

 

Autor: red

Převzato: mwm.cz

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozn. Karla: Zde jsou další informace:

VIDEO 1

VIDEO 2

VIDEO 3

 

Články:

http://rense.com/general85/top.htm

http://www.rense.com/general83/aspp.htm

http://www.foodnavigator.com/Financial-Industry/Chinese-aspartame-firm-makes-UK-move/?c=wVmZZpM41S0xjBg7IRCYig%3D%3D

http://www.opednews.com/articles/Epilepsy-Study-Incriminate-by-Dr--GLEN-MABSON--P-080718-636.html

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2008/04/26/how-does-aspartame-damage-your-brain.aspx?source=nl

 

 

 

Copyright © 2020 Matrix-2012.cz. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.